Të gjitha lajmet

MESFUSHORI I KOSOVËS

Idriz Voca në radar të Galatasarayit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Idriz Voca në radar të Galatasarayit

2 January, 2020 @19:22

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Idriz Voca, është vënë në radar të gjigandit turk, Galatasaray.

Njoftimin e ka bërë të ditur jo fort e besueshmja Fotomaç, ndërsa në artikull thuhet që trajneri Fatih Terim ka marrë në hollësi raportin për lojtarin, për të cilin pritet të takohen drejtuesit e klubeve shpejt.

Idriz Voca @ Fotomac

Voca 22 vjeç luan te Luzerni, ndërsa Galatasarayi është duke shikuar të shtojë futbollistë të ri në skuadër, pasi që këtë stinor transferet e shumta të “pleqve” nuk ndezën, veçanërisht në Ligë të Kampionëve.

Përndryshe Voca ka pasur 4 paraqitje për Kosovën në ciklin e rregullt kualifikues drejt EURO 2020, duke qenë 301 minuta në fushë. Ai përveç pjesës defanzive të mesfushës, di të luajë edhe në mbrojtje, me 181 centimetrat e tij.

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

SI DO TË PËRFUNDOJË STINORI 2019/20?

Në pritje të vendimit përfundimtar 2019/20 për Superligën

Çast nga dueli Prishtina-Ballkani/ Foto: prishtinafc.com

8 May, 2020 @19:17

Do të luhet, apo s’do të luhet futboll në stinorin 2019/20 është pyetja që këto ditë më së shumti po…

LOJTARI I LAZIOS

Edhe Riza Durimisi pranë Superligës turke

8 May, 2020 @17:00

Një tjetër lojtar me origjinë shqiptare është pranë transferit në Superligën turke të futbollit, bëjnë të ditura mediat e atjeshme.…

HEUNG MIN

Me armë 10/10, ndër ushtarët më të mirë, Son kryen shërbimin

8 May, 2020 @11:44

Futbollisti jugkorean i Tottenham Hotspurit Heung Min Son ka kryer sot zyrtarisht shërbimin ushtarak në vendin e tij. Njoftimin…

MEDIA TALK

Yjet e Realit dhe Barçës opcion për Inter Miamin e Beckhamit

7 May, 2020 @16:14

Pronari i ekipit të ri në Major League Soccer (MLS) të SHBA-ve, David Beckham, thuhet të jetë në bisedime me…

Të gjitha lajmet nga International