Të gjitha lajmet

MESFUSHORI ME PËRVOJË

Valon Behrami zyrtarizohet te Genoa

Foto: genoacfc.it

Valon Behrami zyrtarizohet te Genoa

2 January, 2020 @19:06

Genoa tashmë edhe zyrtarisht ka lajmëruar Valon Behramin si lojtar të ri të saj, që erdhi si lojtar i lirë nga Sioni zviceran.

Mesfushori shkatërrues 34 vjeç që ka bërë karrierë suksesshëm edhe më parë në Serie A, do të vesh fanellën e ekipit që ka mbyllur vitin 2019 i fundit në renditje të elitës italiane.

Pas emërimit të Davide Nicolas si trajner të ri ata kanë angazhuar edhe Mattia Destron dhe Mattia Perinin.

Behrami ka luajtur për Genoan edhe në stinorin 2003/04.

MILAN

ZYRTARE: Ibra përsëri rossoner!

27 December, 2019 @18:54

Tashmë është zyrtarizuar! Suedezi Zlatan Ibrahimovic është rikthyer te Milani, me lojtarin në fjalë që ka nënshkruar kontratë deri në…

MILAN

Ibra rikthehet në Milano!

26 December, 2019 @16:48

Pas aventurës në SHBA, Zlatan Ibrahimovic do të rikthehet në Evropë, përkatësisht në qytetin e Milanos. Fabrizio Romano dhe Gianluca…

AMIR RRAHMANI

Kuptohet oferta e Napolit për Rrahmanin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 December, 2019 @10:23

Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, është synim kryesor i Gennaro Gatussos për të kaluar te Napoli nga Verona. Rrahmani,…

SUPER MARIO

Mandzukic kalon në Katar

25 December, 2019 @0:19

Sulmuesi shtatëgjatë i Juventusit, kroati Mario Mandzukic, që nuk po gjen vend në ekip prej se aty erdhi trajneri Maurizio…

FIORENTINA

Beppe Iachini merr drejtimin e Fiorentinës

24 December, 2019 @21:46

Pas shkarkimit të Vincenzo Montellës nga posti i trajnerit të Fiorentinës, pas humbjes së thellë nga Roma 4-1, ekipi nga…

Të gjitha lajmet nga Serie A