Të gjitha lajmet

FUTBOLLISTI I RI I BIANCONERËVE

Juventusi vlerëson Kulusevskin, e zyrtarizon dhe e huazon

Foto: juventus.it

Juventusi vlerëson Kulusevskin, e zyrtarizon dhe e huazon

2 January, 2020 @22:05

Një orë më parë, Juventus e zyrtarizoi futbollistin e ri në skuadër, Dejan Kulusevski, që ka origjinë nga Maqedonia Veriore por është i lindur në Stockholm.

Mesfushori 19 vjeç u ul me Pavel Nedvedin në tavolinë, ku nënshkroi kontratën e tij me ekipin bianconer, me afat deri më 30 qershor 2024.

Juventus do t’i paguajë 35 milionë euro Atalantës në këste, për pesë vitet e ardhshme, derisa llogaria e bergamasve mund të sheh edhe 9 milionë euro tjera shtesë, nëse Kulusevski arrin disa kushte suksesi shtesë të dhëna në kontratë.

Kulusevski do të vazhdojë karrierën e tij ende te Parma, së paku deri në fund të këtij stinori, ka bërë të ditur Juventus.

“Ai ështe i ndërtuar me talent të kristaltë,” ka shkruar ndër të tjera faqja zyrtare e bianconerëve.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A