Të gjitha lajmet

LIVERPOOL 2-0 SHEFFIELD UNITED

364 ditë pa humbje, Liverpool i pandalshëm

Foto: premierleague.com

364 ditë pa humbje, Liverpool i pandalshëm

2 January, 2020 @22:43

Tashmë kanë kaluar një vjet prej se Liverpool nuk ka pësuar humbje në Premier Ligë.

Saktësisht 364 ditë, që do të shtohen në ditët në vijim. Edhe një ndeshje pa gol të pranuar, derisa portieri brazilian Alisson festonte Samba d’Orin e fituar, e në anën tjetër Mohamed Salah që në minutën e katërt të ndeshjes i dha avantazhin kampionëve të botës 1-0.

E në pjesë të dytë Sadio Mane vulosi dilemat e përfundimtares, kur në minutën e 64-të shënoi për 2-0.

TABELA AKTUALE

Aktualisht, Liverpool është 13 pikë larg pozitës së dytë që aktualisht mbahet nga Leicester City. Ekipi këtë stinor nuk ka përjetuar humbje dhe ka 19 fitore krahas 1 barazimi dhe të mos harrojmë edhe një ndeshje mangu.

Titulli i parë i kampionit në Premier Ligë për Liverpoolin tashmë është plotësisht në dorë të djelmoshave të Jurgen Klopp dhe këtë mund t’ua mohojë vetëm një pafatësi tepër-tepër e madhe.

FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Foto: ManchesterUnited/fb

5 March, 2020 @22:42

Sulmuesi nigerian i Manchester Unitedit, Odion Ighalo, i ardhur në afatin kalimtar të janarit në Old Trafford, ka shënuar dy…

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

5 March, 2020 @22:29

Elita e futbollit anglez, Premier League, ka bërë të ditur sot se ka ndaluar shtrëngimin e duarve që bëhet zakonisht…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

MANCHESTER UNITED 3-0 WATFORD

Bruno me golin e parë dhe asistin e radhës, United fiton

Foto: premierleague.com

23 February, 2020 @17:08

Përforcimi 55 milionë eurosh i Manchester Unitedit, që erdhi në janar të këtij viti nga Sportingu i Lisbonës, Bruno Fernandes,…

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

Të gjitha lajmet nga Premier League