Të gjitha lajmet

DERBY COUNTY - BARNSLEY

Rooney debuton me asist në fitore

Foto: bbc.co.uk

Rooney debuton me asist në fitore

2 January, 2020 @22:39

Wayne Rooney ka debutuar në Championship sonte për ekipin e tij të ri Derby County, që ka shënuar fitore 2-1 ndaj Barnsleyt si vendas.

Rooney ka qenë asistues i golit të parë të ekipit të tij, kur gjuajtjen e lirë e dërgoi në këmbët e Jack Marriott që shënoi për avantazh 1-0, derisa në pjesë të dytë u shënuan edhe dy gola tjerë për përfundimtaren 2-1 [Marriott 45, Waghorn 57 - Simoes 50].

Fitorja e çon ekipin e drejtuar nga Philipp Cocu në kuotën e 33 pikëve pas 26 ndeshjeve, që nuk garanton ende stabilitet në Championship.

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

MANCHESTER UNITED 3-0 WATFORD

Bruno me golin e parë dhe asistin e radhës, United fiton

Foto: premierleague.com

23 February, 2020 @17:08

Përforcimi 55 milionë eurosh i Manchester Unitedit, që erdhi në janar të këtij viti nga Sportingu i Lisbonës, Bruno Fernandes,…

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

Të gjitha lajmet nga Premier League