Të gjitha lajmet

SWANSEA CITY 1-0 CHARLTON

Celina 25min në fitore, që mban gjallë gjasat për PremierLigë

Foto: www.swanseacity.com

Celina 25min në fitore, që mban gjallë gjasat për PremierLigë

2 January, 2020 @23:32

Swansea City ka shënuar fitore minimale ndaj Charltonit sonte në Championship 1-0, me golin e shënuar heret nga Yan Dhanda (14’), derisa Bersant Celina e zëvendësoi golashënuesin në fjalë në 25 minutat e fundit të ndeshjes dhe pati rast të mirë për shënim vetëm disa minuta pasi u fut në lojë nga trajneri Steve Cooper.

Gjithashtu mesfushori i Kosovës futi në rast edhe Connor Robertsin e Matt Grimmesin, por goli s’erdhi.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore mjellmat uellsiane kanë kërcyer në pozitën e gjashtë në Championship me 41 pikë nga 26 ndeshje dhe janë në zonën që dërgon në PlayOff të Premier Ligës.

LIVERPOOL 2-0 SHEFFIELD UNITED

364 ditë pa humbje, Liverpool i pandalshëm

Foto: premierleague.com

2 January, 2020 @22:43

Tashmë kanë kaluar një vjet prej se Liverpool nuk ka pësuar humbje në Premier Ligë. Saktësisht 364 ditë, që…

DERBY COUNTY - BARNSLEY

Rooney debuton me asist në fitore

Foto: bbc.co.uk

2 January, 2020 @22:39

Wayne Rooney ka debutuar në Championship sonte për ekipin e tij të ri Derby County, që ka shënuar fitore 2-1…

MBROJTËSI I ARSENALIT

Calum Chambersit i shkon gati krejt viti

2 January, 2020 @18:57

Mbrojtësi 24 vjeçar i Arsenalit ka pësuar një lëndim të rëndë të ligamentit kryesor në këmbën e majtë të tij…

WAYNE ROONEY

Rooney kthehet në Angli

1 January, 2020 @20:10

Njëri ndër sulmuesit më të mirë në histori të Anglisë, Wayne Rooney, pas aventurës në Amerikë, është rikthyer në Angli…

ARSENAL - CHELSEA

70 minuta udhëheq, në fund mposhtet…

29 December, 2019 @17:00

S’ka fitore as në ndeshjen e dytë për Mikel Artetan si drejtues i Arsenalit. Në duelin e sotëm ndaj Chelseat,…

Të gjitha lajmet nga Premier League