Të gjitha lajmet

MILAN 0-0 SAMPDORIA

S’ka shpëtim as me Ibrën

Foto: ACMilan/tw

S’ka shpëtim as me Ibrën

6 January, 2020 @17:14

Milan nuk ka arritur më shumë sesa një barazim pa gola ndaj Sampdorias në San Siro, në debutimin e madh në rikthimin e Zlatan Ibrahimovicit në ekip.

Sampdoria bile pati raste më të mira në ndeshje për shënim, por nuk i konkretizuan lojtarën e tyre, derisa Ibrahimovic u fut në ndeshje në minutën e 55-të të takimit, duke e zëvendësuar Krzysztof Piatekun.

Ibra pati dy gjysmërastë të mira për shënim, por goditjet e tij me kokë, u ndalën nga mbrojtësit e ekipit xhenovez.

Me këtë pikë, Milan pas 18 ndeshjeve ka 22 pikë dhe gjendet në pozitën e 12-të në tabelë, ndërsa Sampdoria ka 16 pikë nga po aq ndeshje, e renditur në vendin e 16-të.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A