Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Oto John te Prishtina? Flet lojtari…

BOROZANI / Arian Paçarizi

Oto John te Prishtina? Flet lojtari…

5 January, 2020 @21:53

Pas spekulimeve për transferimin e mundshëm të Oto John te Prishtina, TopSporti.com ka komunikuar direkt me lojtarin.

Përmes bisedës ekskluzive me TopSporti.com, ish-sulmuesi i Trepçës ‘89 ka thënë:

Është e vërtetë që jam në bisedime me klubin e Prishtinës për një transferim të mundshëm aty, mirëpo ende nuk ka asgjë konkrete.”

TABELA AKTUALE

Momentalisht Prishtina ndodhet e katërta në renditje, ndërkohë që ardhja e mundshme e Oto John, dikur sulmuesi më i mirë në Kosovë, do të ishte një shtytje e madhe për në luftën për titull.

NË PRISHTINË

Ilija Ivic bën që ambasadorët t’i japin përkrahje atij dhe Flamurtarit

Foto: KFFlamurtari/fb

25 February, 2020 @15:36

Futbollisti nga Graçanica, Ilija Ivic, me angazhimin e tij te Flamurtari dhe ftesën për Kosovën U19 bëri bujë të…

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga