Të gjitha lajmet

LLAPI

Qendërsulmuesi shkodran përforcon Llapin

Qendërsulmuesi shkodran përforcon Llapin

6 January, 2020 @13:42

Skuadra e Llapit, ka gjetur shumë shpjet zëvendësimin e sulmuesit Sabino Plaku.

Plaku ditë më parë u transferua te Gjilani, derisa skuadra nga Podujeva sot e shtoi në skuadrër qendërsulmuesin Jasmin Raboshta.

Lajmin e bëri të ditur skuadra e Llapit para pak çastesh, derisa kontrata e Raboshtës do të jetë deri në fund të këtij sezoni me mundësi vazhdimi edhe për 1 vit.

TABELA AKTUALE

Jasmin Raboshta deri më tani ishte pjesë e Vushtrrisë. Ai në këtë sezon ka shënuar 3 gola deri më tani.

Llapi aktualisht gjendet në pozitën e shtatë me 24 pikë.

NË PRISHTINË

Ilija Ivic bën që ambasadorët t’i japin përkrahje atij dhe Flamurtarit

Foto: KFFlamurtari/fb

25 February, 2020 @15:36

Futbollisti nga Graçanica, Ilija Ivic, me angazhimin e tij te Flamurtari dhe ftesën për Kosovën U19 bëri bujë të…

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga