Të gjitha lajmet

ARRIHET MARRËVESHJA

Eros Grezda pas dështimit në Skoci, i kthehet Kroacisë

Foto: Rangers Official

Eros Grezda pas dështimit në Skoci, i kthehet Kroacisë

6 January, 2020 @16:02

Futbollisti i Shqipërisë, Eros Grezda, nuk arriti të ambientohet assesi te Rangersi në Skoci dhe pas disa sjelleve të tij të pahijshme në klub, për te tashmë është arritur marrëveshja për rikthim në Kroaci.

Daily Record uellsian ka bërë të ditur se Grezda i kthehet ish ekipit të tij Osijek, prej nga ishte transferuar te gjigandi skocez për 2.8 milionë euro.

Grezda tash do të ketë shansin ideal për rikthim, pasi që prej 11 janarit ekipi i Osijekut udhëton për përgatitje para fazës pranverore të garave në Spanjë, ku do të ketë duele miqësore me: Puskas Akademia, Nurnberg, Dinamo Bukuresht dhe Lokomotiv Moska.

EINDHOVEN

PSV emëron Schmidtin trajner të ri të skuadrës

11 March, 2020 @14:30

Kampioni i shumëfishtë i Holandës, PSV Eindhoven, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, gjermanin Roger Schmidt. Emri i…

AIK 3-1 KALMAR

Fidan Aliti shënon në humbjen e ekipit

Foto: Kalmar/fb

10 March, 2020 @14:34

Qendërmbrojtësi i pazëvendësueshëm i Kosovës, Fidan Aliti, duket se është në formë të mirë para ndeshjes që Kosova do ta…

GORICA 1-3 LOKOMOTIVA

Asistimet e Kastratit dhe golat e Uzunit, çojnë ekipin mbi Hajdukun

Foto & Video: NKLokomotiva/fb

10 March, 2020 @13:59

Lokomotiva e Zagrebit ka shënuar fitore të rëndësishme mbrëmë në përballje ndaj Goricës, 1-3. Pas pjesës së parë të kryer…

MEDIA TALK

Një trajner me përvojë gjermane te Fenerbahçe?!

6 March, 2020 @0:33

Mediat turke kanë filluar spekulimet për trajnerin e ri të Fenerbahçes, ku luan edhe sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. …

TRABZONSPOR

Sturridge përsëri mbetet lojtar i lirë

2 March, 2020 @12:53

Futbollisti anglez, Daniel Sturridge, që nënshkroi për ekipin turk, Trabzonspor, kontratë 2+1 vjeçare - është ndarë nga aty. Ai…

Të gjitha lajmet nga International