Të gjitha lajmet

JUVENTUS 4-0 CAGLIARI

Hat-trick, fitore dhe rekorde të reja për Ronaldon

Foto: Juventus/tw

Hat-trick, fitore dhe rekorde të reja për Ronaldon

6 January, 2020 @17:01

Cristiano Ronaldo ka shfrytëzuar një gabim në mbrojtje të Cagliarit sot për t’ia nisur serisë së golave.

Juventus mposhti Cagliarin 4-0, ndërsa portugezi përfundoi takimin me hat-trick, duke shënuar 3 gola në proces të fitores, dhe një tjetër e dha Gonzalo Higuain.

Cristiano Ronaldo

Me këtë, numri i hat-trickëve të Ronaldos shkon në 56, askush s’ka më shumë se ai. Bëhet portugezi i parë që shënon hat-trick në Serie A si dhe lojtari i parë që shënon në njërën nga TOP 5 ligat evropiane në 18 vite radhazi (2003-2020).

E Juventus, merr lidershipin në Serie A, me një ndeshje më shumë se Interi dhe me tre pikë më shumë.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A