Të gjitha lajmet

ARSENAL

Bomba e parë e Artetës pritet të vjen nga Ajaxi

Bomba e parë e Artetës pritet të vjen nga Ajaxi

6 January, 2020 @17:43

Pesëdhjetë milionë euro do të mund të pagohen nga ana e Arsenalit për të marrë përfundimisht një lojtar të dëshmuar dhe që mund të bëj dallimin në ekip.

Fjala është për krahun këmbëshpejt dhe golashënues të Ajaxit, marokenin Hakim Ziyech, ka bërë të ditur the Sun, duke iu referuar Calciomercatos italiane.

Hakim Ziyech

Sipas këtyre raporteve Arsenal është pajtuar të paguajë 50 milionë euro që tash për lojtarin, që do të mund të ishte përforcimi më i bujshëm i afatit kalimtar të janarit.

Ziyech në stinorin 2018/19 ka shënuar 21 gola dhe 24 asistime për Ajaxin, ndërsa në vjeshtë të stinorit 2019/20 ai ka regjistruar tetë gola e 21 asistime në të gjitha garat!

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

MANCHESTER UNITED 3-0 WATFORD

Bruno me golin e parë dhe asistin e radhës, United fiton

Foto: premierleague.com

23 February, 2020 @17:08

Përforcimi 55 milionë eurosh i Manchester Unitedit, që erdhi në janar të këtij viti nga Sportingu i Lisbonës, Bruno Fernandes,…

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

Të gjitha lajmet nga Premier League