Të gjitha lajmet

FA CUP, ROUND 4

Liverpool, Chelsea, City… mësojnë kundërshtarët e raundit të radhës

Liverpool, Chelsea, City… mësojnë kundërshtarët e raundit të radhës

6 January, 2020 @22:03

Lideri i Premier Ligës dhe kampioni aktual i Evropës dhe Botës, Liverpool ka mësuar kundërshtarin potencial për raundin e katërt të FA Kupës së Anglisë.

Liverpool do të luajë me fituesin e çiftit Bristol - Shrewsbury.

Mbrojtësi i trofeut, Manchester City do të ndeshet me Fulhamin, ndërsa Chelsea përballë do të ketë Hull Cityn.

Në anën tjetër, Manchester United nëse do të arrijë të kalojë pengesën ëolves, do të ndeshet me fituesin Watford - Tranmere Rovers.

Këto ndeshje do të luhen mes datave 24 dhe 27 janar.

Kurse, Arsenal që aktualisht po luan me Leedsin, në rast të fitores do të takohet me Bournemouthin.

SHORTI I PLOTË: 

Watford - Tranmere Rovers v Wolverhampton Wanderers - Manchester United

Hull City v Chelsea

Southampton v Middlesbrough - Tottenham Hotspur

Queens Park Rangers v Sheffield Wednesday

Bournemouth v Arsenal - Leeds United

Northampton Town v Derby County

Brentford v Leicester City

Millwall v Sheffield United

Reading or Blackpool v Cardiff City - Carlisle United

West Ham United v West Bromwich Albion

Burnley v Norwich City

Bristol Rovers - Coventry City v Birmingham City

Manchester City v Fulham

Rochdale - Newcastle United v Oxford United

Portsmouth v Barnsley

Bristol City - Shrewsbury Town v Liverpool.

FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Foto: ManchesterUnited/fb

5 March, 2020 @22:42

Sulmuesi nigerian i Manchester Unitedit, Odion Ighalo, i ardhur në afatin kalimtar të janarit në Old Trafford, ka shënuar dy…

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

5 March, 2020 @22:29

Elita e futbollit anglez, Premier League, ka bërë të ditur sot se ka ndaluar shtrëngimin e duarve që bëhet zakonisht…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

MANCHESTER UNITED 3-0 WATFORD

Bruno me golin e parë dhe asistin e radhës, United fiton

Foto: premierleague.com

23 February, 2020 @17:08

Përforcimi 55 milionë eurosh i Manchester Unitedit, që erdhi në janar të këtij viti nga Sportingu i Lisbonës, Bruno Fernandes,…

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

Të gjitha lajmet nga Premier League