Të gjitha lajmet

DANNY DRINKWATER

Aston Villa huazon mesfushorin e Chelseat

Foto: avfc.co.uk

Aston Villa huazon mesfushorin e Chelseat

7 January, 2020 @18:55

Ish futbollisti i Leicester Cityt që tashmë s’po ka hapësirë te Chelsea, Danny Drinkwater, është futbollist i ri i Aston Villës - ka zyrtarizuar ekipi nga Birminghami sot njoftimin.

Mesfushori 29 vjeç, që ka përvojë edhe nga reprezentacioni, do të luajë për Aston Villën deri në fund të stinorit 2019/20 - ku clarets kërkojnë mbijetesën në sezonin e parë të tyre të rikthimit në Premiership.

TABELA AKTUALE

“Ai do të përforcojë skuadrën tonë në çdo aspekt. Vetë përvoja e tij prej kampioni me Leicesterin dhe nga reprezentacioni flasin shumë dhe do të ketë ndikim pozitiv në ekip,” ka thënë për faqen zyrtare të klubit Dean Smith, trajner i ekipit të Aston Villës.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League