Të gjitha lajmet

KU PO SHKON HASANAJ?!

Donat Hasanaj lirohet nga Drita

Foto: KFDrita/fb

Donat Hasanaj lirohet nga Drita

7 January, 2020 @18:15

Ish kampionia e Kosovës në futboll, Drita, ka bërë të ditur sot se ka liruar futbollistin e talentuar, Donat Hasanaj, pas kërkesës për lirim nga vetë lojtari.

Sipas informatave që ka dhënë klubi bardhekaltër nga Gjilani, Hasanaj ka kërkuar më shumë hapësirë për lojë dhe për këtë është vënë në kërkim të një sfide të re, me ç‘rast Drita ka pasur mirëkuptim për ta liruar atë.

Drita, që drejtohet aktualisht nga Ardian Nuhiu, ka përfunduar stinorin vjeshtor të Superligës në pozitë të tretë të klasifikimit me 31 pikë nga 17 ndeshje, 3 më pak se lideri vjeshtor, Ballkani.

NË PRISHTINË

Ilija Ivic bën që ambasadorët t’i japin përkrahje atij dhe Flamurtarit

Foto: KFFlamurtari/fb

25 February, 2020 @15:36

Futbollisti nga Graçanica, Ilija Ivic, me angazhimin e tij te Flamurtari dhe ftesën për Kosovën U19 bëri bujë të…

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga