Të gjitha lajmet

FA CUP: ARSENAL 1-0 LEEDS

Goli i Nelsonit çon Arsenalin tutje

Goli i Nelsonit çon Arsenalin tutje

6 January, 2020 @23:05

Granit Xhaka startues, kurse Arsenal kalon shumë vështirë Leeds Unitedin me rezultat minimal 1-0, për të siguruar raundin e katërt të FA Kupës.

Golin vendimtar të ndeshjes në fitoren e topçinjëve e shënoi i riu Reiss Nelson, kur tundi rrjetën e mysafirëve në minutën e 55-të të ndeshjes.

Në raundin e radhës të Kupës, Arsenal është mysfair i Bournemouthit.

FA CUP, ROUND 4

Liverpool, Chelsea, City… mësojnë kundërshtarët e raundit të radhës

6 January, 2020 @22:03

Lideri i Premier Ligës dhe kampioni aktual i Evropës dhe Botës, Liverpool ka mësuar kundërshtarin potencial për raundin e katërt…

ARSENAL

Bomba e parë e Artetës pritet të vjen nga Ajaxi

6 January, 2020 @17:43

Pesëdhjetë milionë euro do të mund të pagohen nga ana e Arsenalit për të marrë përfundimisht një lojtar të dëshmuar…

FA CUP

Fundjava me FA Cup

4 January, 2020 @11:18

Pas ditëve të njëpasnjëshme me ndeshje të Premier Leagues gjatë festave të fundvitit, kjo fundjavë nga futbolli anglez sjell ndeshje…

VILLA PARK

Mbyllin stinorin dy lojtarë të rëndësishëm të Aston Villës

Foto: www.avfc.co.uk/

3 January, 2020 @10:18

Me lëndimet e pësuara së fundi, sulmuesi i Aston Villës dhe portieri i ekipit, kanë mbyllur stinorin 2019/20. Ekipi…

SWANSEA CITY 1-0 CHARLTON

Celina 25min në fitore, që mban gjallë gjasat për PremierLigë

Foto: www.swanseacity.com

2 January, 2020 @23:32

Swansea City ka shënuar fitore minimale ndaj Charltonit sonte në Championship 1-0, me golin e shënuar heret nga Yan Dhanda…

Të gjitha lajmet nga Premier League