Të gjitha lajmet

PËRFORCIMI I RADHËS

Llapi prezanton Atdhe Grajqevcin

Foto: KFLlapi/fb

Llapi prezanton Atdhe Grajqevcin

7 January, 2020 @18:21

Skuadra e Llapit ka zyrtarizuar sot ardhjen e re në klub, ish lojtarin e Drenicës, Atdhe Grajqevci.

Mesfushori i ri, 21 vjeçari Grajqevci ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me ekipin nga Podujeva, ndërsa klubi ka prezantuar sot lojtarin në ambientet e saja, duke cekur se ai ka aftësi të luajë në disa pozita të mesfushës me theks të veçantë në pjesën defanzive e ofanzive.

Grajqevci para se të shkonte te Drenica ka qenë pjesë e KEK-ut dhe e Prishtinës. Ai gjithashtu ka qenë pjesë e Kosovës në grupmoshat e reja.

NË PRISHTINË

Ilija Ivic bën që ambasadorët t’i japin përkrahje atij dhe Flamurtarit

Foto: KFFlamurtari/fb

25 February, 2020 @15:36

Futbollisti nga Graçanica, Ilija Ivic, me angazhimin e tij te Flamurtari dhe ftesën për Kosovën U19 bëri bujë të…

TREPÇA '89 - DUKAGJINI

Përmbysje nga Trepça ‘89, fundosja e Dukagjinit vazhdon

23 February, 2020 @15:12

Në takimin e zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit në “Riza Lushta” të Mitrovicës, fituese doli skuadra vendase, e…

BALLKANI - FERIZAJ

Edhe portieri Ruxhi gjen golin, lideri s’gabon

23 February, 2020 @15:06

Pas fitoreve të Dritës e Prishtinës, këtë xhiro pikë s’ka lëshuar as Ballkani. Therandasit sot triumfuan me rezultat 3-0 ndaj…

GJILANI - FLAMURTARI

Plaku e Busiç për fitoren e Gjilanit

23 February, 2020 @15:03

Pas humbjes së derbit ndaj Dritës, Gjilani i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Dukagjini

23 February, 2020 @12:27

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Dukagjinit. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Pira, Statovci, Hoti, Jashari, Traore, Ahmeti, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga