Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Gjilani shton në skuadër edhe një sulmues

Gjilani shton në skuadër edhe një sulmues

7 January, 2020 @20:22

Pas Sebino Plakut, skuadra e Gjilanit e shtoi edhe një sulmues në skuadër.

Gjilani arriti marrëveshje me lojtarin nga Mali i Zi, Darko Nikac.

Nikac së fundi ishte pjesë e skuadrës së Teutës nga Durrësi, derisa shënoi vetëm një herë këtë sezon.

Sulmuesi 29 vjeçar, gjatë karrierës së tij ka luajtur në skuadra si: Buducnost, Grbalj, Pune, MTK Budapest, Navbahor Namangan, Iskra Danilovgrad dhe te skuadra e Teutës.

TABELA AKTUALE

Gjilani aktualisht gjendet në pozitën e dytë në Superligë, me dy pikë më pak se lideri Ballkani.

E FUNDIT

Feronikeli ndërpren bashkëpunimin me Sopin dhe Bunjakin

Foto: KFFeronikeli/fb

22 February, 2020 @19:39

Skuadra kampione e Superligës, Feronikeli, pas disfatës së sotme nga Llapi në Podujevë 2-1, ka bërë të ditur se…

DRENICA - PRISHTINA

Prishtinë bindëse, “nxehtë” në krye të tabelës

22 February, 2020 @14:56

Me shumë lehtësi, skuadra e Prishtinës sot ka arritur ta mposhtë skuadrën e Drenicës në takimin e luajtur në Skenderaj. …

LLAPI - FERONIKELI

Ersil Ymeri në formë, Llapi triumfon ndaj Niklit

22 February, 2020 @14:55

Me rezultat 2-1 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes Llapit dhe Feroniklit në Podujevë. Epërsia fillestare e llapjanëve erdhi…

RASTI IILIJA IVIÇ

FFK reagon ndaj rastit Ilija Iviç

Foto: Ilija Ivic te Flamurtari

21 February, 2020 @21:38

Futbollisti i ri, Ilija Iviç, që kishte vendosur të braktiste përrallat politike dhe të mirrej 100% me sport, pasi që…

FITIM LLAPASHTICA

Nuk do të dorëzohemi

21 February, 2020 @15:46

Vushtrria befasoi Dritën me paraqitje të tejet të mirë sot, por në fund u mposht. Ndërsa trajneri i ekipit Fitim…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga