Të gjitha lajmet

AFRICAN PoY

Sadio Mane, lojtari më i mirë i Afrikës për vitin 2019

Foto: squawka

Sadio Mane, lojtari më i mirë i Afrikës për vitin 2019

7 January, 2020 @21:37

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, posa është zgjedhur lojtari më i mirë i Afrikës për vitin 2019.

Ai ka fituar në këtë garë Mohamed Salahun, bashkëlojtarin e tij nga Liverpool dhe Riyad Mahrezin e Manchester Cityt.

Mane doli i pari në listën e golashënuesve të Premier Ligës në stinorin e kaluar bashkë me egjiptianin Salah dhe gabonasin Pierre Emerick Aubameyang.

Gjithashtu, Mane ka fituar titullin e Ligës së Kampionëve dhe të Botës, derisa titulli i kampionit u iku për një pikë nga City. Sa i përket statistikave individuale, Mane ka regjistruar 63 ndeshje të zhvilluara përgjatë vitit kalendarik, ka fituar tre trofe, ka asistuar 11 herë, derisa ka shënuar 35 gola.

EKIPI MË I MIRË AFRIKAN I VITIT 2019

Andre Onana (Ajax/Cameroon), Achraf Hakimi (Borussia Dortmund/Morocco), Kalidou Koulibaly (Napoli/Senegal), Joel Matip (Liverpool/Cameroon), Serge Aurier (Tottenham/Ivory Coast), Riyad Mahrez (Manchester City/Algeria), Idrissa Gana Gueye (Paris St-Germain/Senegal), Hakim Ziyech (Ajax/Morocco), Mohamed Salah (Liverpool/Egypt), Sadio Mane (Liverpool/Senegal), Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal/Gabon).

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League