Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Emër i njohur në mbrojtje të Llapit

FOTO / KF Llapi

Emër i njohur në mbrojtje të Llapit

8 January, 2020 @17:48

Nuk po ndalen përforcimet te skuadra e Llapit.

Llapi sot e zyrtarizoi përforcimin më të ri të skuadrës, futbollistin Florian Daci.

Qendërmbrojtësi Daci, nuk është një emër i panjohur në futbollin kosovar. Ai ishte pjesë e Lirisë së Prizrenit, derisa gjatë karrierës së tij ka luajtur në skuadra si Tomori, Turbina dhe së fundi ishte pjesë e Kastriotit të Krujës.

28 vjeçari ka nënshkruar kontratë 1 vjet e gjysmë me klubin nga Podujeva.

TABELA AKTUALE

Florian Daci është përforcimi i pestë i Llapit në afatin kalimtar të janarit.

Llapi aktualisht gjendet në pozitën e shtatë me 24 pikë në total.

E FUNDIT

Feronikeli ndërpren bashkëpunimin me Sopin dhe Bunjakin

Foto: KFFeronikeli/fb

22 February, 2020 @19:39

Skuadra kampione e Superligës, Feronikeli, pas disfatës së sotme nga Llapi në Podujevë 2-1, ka bërë të ditur se…

DRENICA - PRISHTINA

Prishtinë bindëse, “nxehtë” në krye të tabelës

22 February, 2020 @14:56

Me shumë lehtësi, skuadra e Prishtinës sot ka arritur ta mposhtë skuadrën e Drenicës në takimin e luajtur në Skenderaj. …

LLAPI - FERONIKELI

Ersil Ymeri në formë, Llapi triumfon ndaj Niklit

22 February, 2020 @14:55

Me rezultat 2-1 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes Llapit dhe Feroniklit në Podujevë. Epërsia fillestare e llapjanëve erdhi…

RASTI IILIJA IVIÇ

FFK reagon ndaj rastit Ilija Iviç

Foto: Ilija Ivic te Flamurtari

21 February, 2020 @21:38

Futbollisti i ri, Ilija Iviç, që kishte vendosur të braktiste përrallat politike dhe të mirrej 100% me sport, pasi që…

FITIM LLAPASHTICA

Nuk do të dorëzohemi

21 February, 2020 @15:46

Vushtrria befasoi Dritën me paraqitje të tejet të mirë sot, por në fund u mposht. Ndërsa trajneri i ekipit Fitim…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga