Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Zyrtare: Oto John te Prishtina

Zyrtare: Oto John te Prishtina

8 January, 2020 @12:31

Para pak çastesh, Prishtina e zyrtarizoi sulmuesin nigerian Oto John, si përforcimi më i ri i skuadrës.

Sulmuesi 22 vjeçar, së fundi ishte pjesë e Skënderbeut, ku luajti me 5 gola për 1 vit e gjysmë sa ishte pjesë e skuadrës.

John në lidhje me transferimin e tij u shpreh për faqen zyrtare të Prishtinës:

Në Prishtinë vendosa të vije sepse ka ekip të mirë dhe janë klub me famë. Dhe, kur më ftoi kryetari i Prishtinës, e pash një mundësi të mirë për mua që të jap më të mirën për klubin.

Po, kam luajtur dy vite më parë këtu, edhe pse patjetër që ka ndryshime, mund të them që e njoh ligën dhe futbollin këtu. E di si luhet, e di çfarë kërkohet dhe shpresoj shumë që të jap ndihmën time të nevojshme për ekipin. Tifozëve, bashkëlojtarëve, të gjithëve në klub, iu premtoj se do të jap gjithçka nga vetja që t’iu shpaguaj besimin që kanë në mua.” ka thënë nigeriani John.

TABELA AKTUALE

Oto John sa ishte pjesë e skuadrës Trepça 89’, kishte shënuar 44 gola dhe ishte shpallur kampion me skuadrën nga Mitrovica.

Prishtina aktualisht ndodhet në pozitën e katërt me 31 pikë, 3 më pak se lideri Ballkani.

E FUNDIT

Feronikeli ndërpren bashkëpunimin me Sopin dhe Bunjakin

Foto: KFFeronikeli/fb

22 February, 2020 @19:39

Skuadra kampione e Superligës, Feronikeli, pas disfatës së sotme nga Llapi në Podujevë 2-1, ka bërë të ditur se…

DRENICA - PRISHTINA

Prishtinë bindëse, “nxehtë” në krye të tabelës

22 February, 2020 @14:56

Me shumë lehtësi, skuadra e Prishtinës sot ka arritur ta mposhtë skuadrën e Drenicës në takimin e luajtur në Skenderaj. …

LLAPI - FERONIKELI

Ersil Ymeri në formë, Llapi triumfon ndaj Niklit

22 February, 2020 @14:55

Me rezultat 2-1 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes Llapit dhe Feroniklit në Podujevë. Epërsia fillestare e llapjanëve erdhi…

RASTI IILIJA IVIÇ

FFK reagon ndaj rastit Ilija Iviç

Foto: Ilija Ivic te Flamurtari

21 February, 2020 @21:38

Futbollisti i ri, Ilija Iviç, që kishte vendosur të braktiste përrallat politike dhe të mirrej 100% me sport, pasi që…

FITIM LLAPASHTICA

Nuk do të dorëzohemi

21 February, 2020 @15:46

Vushtrria befasoi Dritën me paraqitje të tejet të mirë sot, por në fund u mposht. Ndërsa trajneri i ekipit Fitim…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga