Të gjitha lajmet

LLAPI ITALIANO

Llapi me gardian të huaj

Llapi me gardian të huaj

7 January, 2020 @22:48

Skuadra e Llapit, para pak çastesh e zyrtarizoi edhe një përforcim.

Llapi kësaj radhe e përforcoi portën me gardianin italian Giacamo Nava. Kontrata me portierin italian do të jetë 1 vjet e gjysmë.

Nava është 22 vjeç, i gjatë 194 cm. Ai së fundi ishte pjesë e skuadrës Rimini, derisa gjatë karrierës së tij ka mbrojtur edhe për skuadrën U19 të Sampdorias.

Giacamo Nava deri më tani ka pasur 113 paraqitje, ndërsa prej tyre në 43 ndeshje nuk ka pranuar gol.

TABELA AKTUALE

Ky është përforcimi i katërt i Llapit gjatë këtij afati kalimtar.

E FUNDIT

Feronikeli ndërpren bashkëpunimin me Sopin dhe Bunjakin

Foto: KFFeronikeli/fb

22 February, 2020 @19:39

Skuadra kampione e Superligës, Feronikeli, pas disfatës së sotme nga Llapi në Podujevë 2-1, ka bërë të ditur se…

DRENICA - PRISHTINA

Prishtinë bindëse, “nxehtë” në krye të tabelës

22 February, 2020 @14:56

Me shumë lehtësi, skuadra e Prishtinës sot ka arritur ta mposhtë skuadrën e Drenicës në takimin e luajtur në Skenderaj. …

LLAPI - FERONIKELI

Ersil Ymeri në formë, Llapi triumfon ndaj Niklit

22 February, 2020 @14:55

Me rezultat 2-1 është mbyllur ndeshja e luajtur sot mes Llapit dhe Feroniklit në Podujevë. Epërsia fillestare e llapjanëve erdhi…

RASTI IILIJA IVIÇ

FFK reagon ndaj rastit Ilija Iviç

Foto: Ilija Ivic te Flamurtari

21 February, 2020 @21:38

Futbollisti i ri, Ilija Iviç, që kishte vendosur të braktiste përrallat politike dhe të mirrej 100% me sport, pasi që…

FITIM LLAPASHTICA

Nuk do të dorëzohemi

21 February, 2020 @15:46

Vushtrria befasoi Dritën me paraqitje të tejet të mirë sot, por në fund u mposht. Ndërsa trajneri i ekipit Fitim…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga