Të gjitha lajmet

SUPERCOPA DE ESPANA

Dinakëria e Kroosit hap rrugë, mjeshtëria e Modricit siguron finalen e Superkupës

Foto: RealMadrid/fb

Dinakëria e Kroosit hap rrugë, mjeshtëria e Modricit siguron finalen e Superkupës

8 January, 2020 @23:41

Gjermani Toni Kroos i ka hapur rrugë për finale të Superkupës Real Madridit sonte, të cilët mposhtën Valencian 3-1 në gjysmëfinalen e garës spanjolle që po zhvillohet në Arabinë Saudite.

Më pas Isco e Luka Modric mjeshtërisht, kanë shënuar për 3-0, derisa e tëra që kanë arritur lakuriqët ka qenë goli i nderit në fund të ndeshjes nga penalltia me Dani Parejon, për përfundimtaren 3-1 [Kroos 15, Isco 39, Modric 65 - Parejo 90].

Në finale të Superkupës, që gjithashtu zhvillohet në stadiumin e Mbretit Abdullah në Jeddah të Arabisë Saudite, madrilenët do të takohen me fituesin e gjysmëfinales tjetër, Atletico Madrid - Barcelona, që zhvillohet nesër.

Kjo është hera e parë që ekipet spanjolle luajnë Superkupën nga gjysmëfinale, për të kërkuar finalen dhe trofeun në fund.

 

 

 

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj…

LORENZO SANZ

Ish kryetari i Realit ndërron jetë nga coronavirusi

21 March, 2020 @22:18

Kryetari i Real Madridit prej vitit 1995 deri në vitin 2000, Lorenzo Sanz, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare…

CORONAVIRUS

Paraqitet lojtari i parë i LaLigas me Coronavirus

Foto: MundoDeportivo

15 March, 2020 @14:31

Futbollisti argjentinas i Valencias, Ezequiel Garay, është rasti i parë i coronavirusit te lojtarët e LaLigas, ka bërë të ditur…

COPA DEL REY

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Mbretit

11 March, 2020 @17:50

Pas përhapjes së coronavirusit nëpër Spanjë dhe pas takimit mes krerëve të skuadrave finaliste, është vendosur që finalja e Kupës…

Të gjitha lajmet nga La Liga