Të gjitha lajmet

COUPE DE LA LIGUE

Icardi hat-trick, Neymar, Mbappe - PSG klinik

Foto: PSG/fb

Icardi hat-trick, Neymar, Mbappe - PSG klinik

9 January, 2020 @0:11

Paris St Germain është treguar i pamëshirshëm ndaj St Etiennit sonte në Parc des Princes, duke e mposhtur 6-1.

Tomas Tuchel në lojë futi krejt super sulmuesit në dispozicion dhe Mauro Icardi shënoi hat-trick, Neymar një e Mbappe një tjetër për rezultatin 6-1 në të mirë të parisienëve.

St Ettiene nga minuta e 31-të e ndeshjes luajti me 10 lojtarë, pasi që Wesley Fofana i mysafirëve u skuq pas gjysmë ore loje me dy të verdha, e Yohan Cabaye dha edhe golin e nderit për të vulosur rezultatin përfundimtar të ndeshjes 6-1 [Icardi 2, 49, 57, Neymar 39, Moulin 44 AG, Mbappe 67 - Cabaye 71].

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga