Të gjitha lajmet

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon

Shtohen telashet për Mourinhon

10 January, 2020 @0:11

Sulmuesi më i mirë i Anglisë dhe i Tottenhamit, Harry Kane, është lënduar dhe duhet të operohet.

Kane 26 vjeç, që u lëndua në përballjen e Tottenhamit ndaj Southamptonit, do të mbetet jashtë fushës së gjelbër deri në muajin prill, për shkak të operimit.

Sipas BBC Sport, Kane duhet të jetë i gatshëm për maj, një muaj para fillimit të EURO 2020.

E sa për Tottenhamin dhe trajnerin Jose Mourinho, duhet të shfrytëzohet maksimalisht afati kalimtar i janarit, pasi që garat evropiane mund të mbesin larg spursave.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League