Të gjitha lajmet

MIRLIND DAKU TE BALLKANI

Ballkani rikthen në Superligë sulmuesin e Kosovës

Foto: KFBallkani/fb

Ballkani rikthen në Superligë sulmuesin e Kosovës

11 January, 2020 @16:33

Sulmuesi i ri që la Llapin në stinorin e kaluar për të shkuar në elitën kroaote te Osijeku, Mirlind Daku, është kthyer në Superligë.

Pas aventurës kroate dhe huazimit te Kukësi në Superioren shqiptare, Daku është zyrtarizuar sot si futbollist i ri i liderit të Superligës, Ballkani!

Suharekasit kanë huazuar Dakun nga Osijeku deri në fund të këtij stinori, ndërsa Daku 22 vjeç pas dy golave të shënuara për ekipin e dytë të Osijekut dhe një për Kukësin në Superiore, i kthehet elitës së futbollit kosovar dhe pritet të jetë ndër përforcimet më të qëlluara të afatit kalimtar të janarit.

Mirlind Daku ka qenë i ftuar rregullisht te Kosova U21 nga selektori Rafet Prekazi, ndërsa ka shënuar dy gola në kualifikime gjatë procesit.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga