Të gjitha lajmet

CRYSTAL PALACE 1-1 ARSENAL

Auba shënon dhe skuqet, Arsenalit vetëm një pikë

Foto: premierleague.com

Auba shënon dhe skuqet, Arsenalit vetëm një pikë

11 January, 2020 @15:33

Arsenali pas dy fitoreve të shënuara së fundi, ka barazuar 1-1 sot ndaj Crystal Palace‘it në Selhurst Park të Londrës.

Gabonezi Pierre Emerick Aubameyang ka shënuar heret për epërsinë e ekipit të Mikel Artetës, por skuqja e tij [67’] në pjesë të dytë zbehu gjasat e Arsenalit për fitore, pas barazimit të vendasve të arritur në minutën e nëntë të pjesës së dytë të ndeshjes, që ishte edhe rezultati përfundimtar i takimit 1-1 [Ayew 54 - Aubameyang 12].

TABELA AKTUALE

Granit Xhaka luajti për 90 minuta te londinezët, ndërsa te Palace i Roy Hodgsonit debutoi përforcimi i ri Cenk Tosun, që luajti në 22 minutat e fundit të ndeshjes.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League