Të gjitha lajmet

VLLAZNIA 2-0 FLAMURTARI

Vllaznia fiton, Hygor me gërshërë për tre pikë

Foto: ShkodraSport/ Mikel Thepina

Vllaznia fiton, Hygor me gërshërë për tre pikë

21 January, 2020 @16:32

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës ka nisur me fitore pjesën e dytë të stinorit në Kategorinë Superiore shqiptare, duke e mposhtur sot Flamurtarin e Vlorës 2-0 në Loro Boriçi.

Pas rrëzimit të Renato Malotës në zonë, Vllaznia fitoi penallti dhe kapiteni i ekipit Gilman Lika u tregua i saktë për t’i dhënë epërsinë skuadrës 1-0 (38’).

TABELA AKTUALE

Flamurtari më pas tentoi për të bërë më shumë, por s’arriti dhe këtë e shfrytëzuan vendasit, kur pas një korneri braziliani i shkodranëve Hygor ka shënuar me gërshërë për vulosje të fitores 2-0 (82’).

Me fitore Vllaznia ngritet për një pozitë në klasifikim, derisa Flamurtarin vetëm mrekullia e madhe mund ta shpëtojë nga rënia prej elite këtë stinor.

Goli me roveshat i Hygor on Vidnews.

 FORMACIONET STARTUESE

VLLAZNIA: Sherri, Gligorov, Shehi, Malota, Marku, Gurishta, Ramadani, Bardulla, Lika, Shtubina, Hristov. Trajner: Mirsad Jonuz.
FLAMURTARI: Moçka, Gocaj, Pjeshka, Muçollari, Haruni, Rrapaj, Vrapi, Nebihu, Kreshpa , Hoxhaj, Ribaj. Trajner: Dritan Resuli.

TEUTA 3-1 VLLAZNIA

Teuta përmbys Vllazninë për t’u ngritur në tabelë

Foto: KFTeuta/fb

16 February, 2020 @19:47

Skudra e Edi Martinit, Teuta, ka arritur që të përmbysë epërsinë e mysafirëve nga Shkodra, për të shënuar fitore 3-1…

DUELET E DITËS

Partizani shfrytëzon gabimet e kryesuesve, Flamurtari arrin fitoren e parë të stinorit

16 February, 2020 @16:20

Janë zhvilluar tre ndeshjet e ditës në Kategorinë Superiore shqiptare, derisa Kukësi nuk ka arritur të shfyrtëzojë kiksin e Tiranës…

KUPA E SHQIPËRISË

Shorti dhe datat e çerekfinaleve të Kupës së Shqipërisë

12 February, 2020 @16:37

Pas përfundimit të ndeshjeve të sotme dhe konfirmimit të skuadrave të kualifikuara në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, FSHF ka…

FLAMURTARI - KUKËSI

Shkurtaj e Musolli me Çemën, mbajnë lider Kukësin

2 February, 2020 @20:21

Nuk kishte fare problem për liderin e Superiores, Kukësi, në përballje ndaj të fundit në tabelë, Flamurtarit. Veriorët kanë…

GODBERG COOPER

Kukësi zyrtarizon sulmuesin e Schaffhausenit

1 February, 2020 @0:15

Kontratë 1.5 vjeçare i kanë dhënë drejtuesit e Kukësit sulmuesit të derijdeshëm të Schaffhausenit, Godberg Cooper, që para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore