Të gjitha lajmet

JUVENTUS 2-1 PARMA

Cristiano Ronaldo, për lidershipin 4 pikësh

Foto: juventus/tw

Cristiano Ronaldo, për lidershipin 4 pikësh

19 January, 2020 @23:15

Kastriot Dërmaku nuk u shfrytëzua fare te Parma sonte, derisa Cristiano Ronaldo i solli fitoren Juventusit 2-1 [Ronaldo 43, 58 - Cornelius 55] për të ngritur epërsinë në tabelë, në katër pikë ndaj Interit përcjellës.

TABELA AKTUALE

Juventus nuk lëshoi rastin për të shfyrtëzuar gabimin e radhës të Interit që barazoi më parë me Leccen dhe kështu tash po ecën drejt titullit të radhës me katër pikë diferencë ndaj rivalit të parë ndjekës.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A