Të gjitha lajmet

BESIKTAS 1-2 SIVAS

Lideri s’gabon, mposht Besiktasin

Foto: Sivasspor/fb

Lideri s’gabon, mposht Besiktasin

19 January, 2020 @19:11

Lideri i Superligës turke ka treguar edhe një herë se nuk është befasishëm në krye të klasifikimit dhe atë me sot, ka 4 pikë epërsi ndaj përcjellësit të parë - Basaksehir.

Sivasspor ka shënuar fitore të rëndësishme jashtë shtëpisë, duke e mposhtur Besiktasin në Stamboll, 1-2 [Ljajic 33 - Yesilyurt 7, Yatabare 45].

Për më tepër, mysafirët e drejtuar nga Riza Çalimbay prej minutës së 67-të të ndeshjes luajtën me 10 lojtarë, pasi që Ugur Çiftçi mori karton të kuq. E mundësia e dhënë nga referi i ndeshjes me 6 minuta shtesë, nuk u shfrytëzua fare nga shqiponjat e Stambollit, që nuk përbënë ndonjë rrezik të madh për Sivassporin lider.

TABELA AKTUALE, XHIRO XVIII:

1. Sivas 40 pikë
2. Basaksehir 36 p.
3. Trabzonspor 35 p.
4. Fenerbahçe 34 p.
5. Alanyaspor 32 p.
6. Galatasaray 30 p.
7. Besiktas 30 p.
-

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga International