Të gjitha lajmet

MILAN 3-2 UDINESE

Zëvendësuesi Rebić i sjell fitoren e tretë me radhë Milanit

Foto: ACMilan/tw

Zëvendësuesi Rebić i sjell fitoren e tretë me radhë Milanit

19 January, 2020 @14:39

Sulmuesi kroat që fort s’u bë hesap këto ditë te rossonerët, është futur në pjesë të dytë të ndeshjes ndaj Udineses dhe i ka sjellë fitoren e madhe Milanit në shtëpi, 3-2 [Rebić 48, 90, Hernandez 71 - Larsen 6, Lasagna 85].

Ndeshja dramatike u vendos në fund, derisa mysafirët ishin shumë afër marrjes së pikës, kur italiani Kevin Lasagna barazoi në 2-2.

TABELA AKTUALE

Por “termet” në tribuna shkaktoi kroati Rebić, kur dha gol në minutën e tretë shtesë për fitoren e tretë me radhë në të gjitha garat për rossonerët.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A