Të gjitha lajmet

REY MANAJ TE BARCELONA

Transferi dhe reagimi i Manajt, pasi që e kërkoi Barcelona!

Fotot: FCBarcelona

Transferi dhe reagimi i Manajt, pasi që e kërkoi Barcelona!

21 January, 2020 @0:10

Për shumë kë ishte befasi, por tashmë është zyrtare edhe nga ana e Barcelonës. Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është futbollist i ri i Barcelonës!

Sulmuesi 22 vjeç i lindur në Lushnjë pas një periudhe premtuese në rini, kur luajti për Interin disa ndeshje në ekip të parë, pati rënie drastike për të përfunduar deri në kategorinë e tretë italiane.

Sidoqoftë, ai punoi për tu ngritur dhe pas kalimit në Albacete të Spanjës, tash për 700 mijë euro dëmshpërblim u bë zyrtarisht lojtar i Barcelonës B.

Rey Manaj

Kontrata e tij është 5 vjeçare me katalonasit dhe Manaj do të vesh fanellën me numër 22 në ekip, derisa Albacete do të mund të përfitojë edhe 2 milionë euro tjera, varësisht nga performancat dhe ngritja e Manajt drejt ekipit të parë.

Barcelona është përkujdesur edhe të blindojë Manajn në ekip deri në qershor të vitit 2023, ku dëmshpërblimi për prishjen e kontratës së tij kushton 50 milionë euro!

Manaj ka debutuar për kombëtaren shqiptare më 13 nëntor të vitit 2015 në moshën 18 vjeçare.

Te Albacete Manaj ka shënuar tetë gola në 29 paraqitje.

Vetë oferta e Barcelonës ka bërë që Manaj të mos mendojë asgjë më tepër, kanë bërë të ditur mediat e atjeshme.

“Posa e pashë ofertën nga Barcelona, nuk dëshiroja të mendoja asgjë tjetër më,” citohet të ketë thënë Manaj.

Rey Manaj

Ekipi B i Barcelonës është duke kërkuar të ngritet nga Segunda B në Segunda Division dhe për këtë është duke shtuar forca në sulm.

E Manaj aty do të ketë në shoqëri edhe futbollistin e Kosovës, Labinot Kabashi, që me vite të tëra është pjesë e Akademisë së katalonasve.

PËRFORCIMI URGJENT

Barcelona aktivizon klauzolën e Braithwaite, njofton LaLigan

Foto: mundodeportivo

19 February, 2020 @17:19

Martin Braithwaite do të jetë futbollist i ri i Barcelonës. Barcelona para pak çastesh ka informuar LaLigan se ka paguar…

CATALUNYA

Barcelona merr leje për transfer urgjent

17 February, 2020 @18:30

Kampionia e Spanjës, Barcelona, ka pranuar sot lejen speciale që i lejon klubit të bëj transfer urgjent, jashtë afatit kalimtar…

REINIER JESUS CARVALHO

Reali nesër prezanton përforcimin e ri

17 February, 2020 @17:58

Klubi madrilen, Real, ka bërë të ditur sot se nesër do të prezantojë zyrtarisht futbollistin e ri në ekip, Reinier…

BARCELONA

Manaj ftohet për ndeshje ndaj Getafes

14 February, 2020 @14:44

Futbollisti i Barcelonës B, Rey Manaj, është ftuar zyrtarisht nga kryetrajneri i Barcelonës, Quique Setien për përballjen e radhës të…

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin…

Të gjitha lajmet nga La Liga