Të gjitha lajmet

MBWANA SAMATTA

Tanzaniani që shënoi gol në Champions, zyrtarisht në PremierLigë

Tanzaniani që shënoi gol në Champions, zyrtarisht në PremierLigë

20 January, 2020 @22:52

Sulmuesi tanzanian, Mbwana Samatta, është lojtar më i ri i Aston Villës, ka zyrtarizuar njoftimin ekipi nga Birminghami sot.

Sulmuesi 27 vjeç që luan edhe për reprezentacionin e këtij vendi, u bë tanzaniani i parë që shënoi gol në Ligë të Kampionëve, derisa ishte pjesë e Genkut të Belgjikës, një prej së cilës edhe ndaj Liverpoolit në Anfield Road.

Mbwana Samatta

Samatta do të bëhet futbollisti i parë nga Tanzania që do të luajë në Premier Ligë, ndërsa ai do të jetë përforcimi i tretë i skuadrës nëse llogariten edhe huazimet si Danny Drinkwater nga Chelsea dhe Pepe Reina nga Milani.

Genk ka përfituar 10 milionë funta nga transferi i sulmuesit në drejtim të claretsëve.

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për…

Të gjitha lajmet nga Premier League