Të gjitha lajmet

BARCELONA 1-0 GRANADA

Messi ia sjell fitoren e parë Setienit

Foto: FCBarcelona/fb

Messi ia sjell fitoren e parë Setienit

19 January, 2020 @23:24

Barcelona mbetet edhe për një xhiro në krye të La Ligas, falë një kombinimi fantastik në 20metërshin e Granadas, ku Lionel Messi vendosi për fitore 1-0 [76’].

Shtatë minuta më parë, Granada kishte mbetur me një lojtar më pak në fushë, kur German Sanchez mori kartonin e dytë të kuq.

TABELA AKTUALE

Ndërsa nuk vonoi shumë dhe presioni i Barcelonës u shtua për të shënuar për fitore.

Gjithsesi mysafirët nuk u dorëzuan dhe patën raste të mira gjatë ndeshjes. Një herë bile goditën edhe shtyllën, por fati nuk e deshi që të shënonin në portën e Marc Andre ter Stegenit.

Me fitore, Barcelona mbetet lider në në La Liga me pikë të njëjta me Real Madridin, 43 pikë.

PËRFORCIMI URGJENT

Barcelona aktivizon klauzolën e Braithwaite, njofton LaLigan

Foto: mundodeportivo

19 February, 2020 @17:19

Martin Braithwaite do të jetë futbollist i ri i Barcelonës. Barcelona para pak çastesh ka informuar LaLigan se ka paguar…

CATALUNYA

Barcelona merr leje për transfer urgjent

17 February, 2020 @18:30

Kampionia e Spanjës, Barcelona, ka pranuar sot lejen speciale që i lejon klubit të bëj transfer urgjent, jashtë afatit kalimtar…

REINIER JESUS CARVALHO

Reali nesër prezanton përforcimin e ri

17 February, 2020 @17:58

Klubi madrilen, Real, ka bërë të ditur sot se nesër do të prezantojë zyrtarisht futbollistin e ri në ekip, Reinier…

BARCELONA

Manaj ftohet për ndeshje ndaj Getafes

14 February, 2020 @14:44

Futbollisti i Barcelonës B, Rey Manaj, është ftuar zyrtarisht nga kryetrajneri i Barcelonës, Quique Setien për përballjen e radhës të…

OUSMANE DEMBELE

S’është në evropianin EURO 2020

12 February, 2020 @12:19

Mesfushori i krahut të Barcelonës, Ousmane Dembele, pritet të mungojë në evropianin EURO 2020, duke e bërë kështu edhe ekipin…

Të gjitha lajmet nga La Liga