Të gjitha lajmet

NAPOLI

Napoli zyrtarizon Amir Rrahmanin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Napoli zyrtarizon Amir Rrahmanin

20 January, 2020 @16:03

Të gjitha që u përfolën, tashmë janë të zyrtarizuara nga Napoli.

Përmes një komunikate sot të lëshuar në faqen zyrtare, napolitanët kanë bërë të ditur se kanë nënshkruar me Amir Rrahmanin, qendërmbrojtësin e Kosovës, i cili do të bëhet lojtar i tyre prej datës 1 korrik 2020.

SSC Napoli @ Amir Rrahmani

Në ndërkohë, edhe ish ekipi i tij, Dinamo Zagreb përmes një njoftimi në llogarinë zyrtare të Facebookut ka bërë të ditur se është krenare me arritjet e futbollistit dhe kalimin e tij në një ekip të madh italian.

Amiri është transferuar te Napoli për shumën e 14 milionë eurove, ndërsa do të ketë rrogën vjetore prej 1.5 milionë eurove që me bonuse mund të arrijë deri në 1.8 milionë për stinor.

Kontrata e Rrahmanit është 5 vjeçare, ndërsa deri në fund të stinorit do të jetë pjesë e Veronës, para se të vesh fanellën e Napolit.

L'EQUIPE

Një gjerman në vend të Piolit

19 February, 2020 @22:24

Skuadra e Milanit që po kalon nëpër krizë të madhe të rezultateve në dekadën e fundit dhe nuk po arrin…

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin…

SPAL

Leonardo Semplici pas historisë me klubin, pranë largimit

10 February, 2020 @8:43

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, shpejt pritet të bëhet me trajner të ri te ekipi i tij në Serie…

INTER - MILAN

Përmbysje fantastike në Madonnina, Interi lider

Foto: Inter/fb

9 February, 2020 @22:40

Qyteti i Milanos sonte frymon kaltër e zi, derisa Inter ka bërë përmbysje të madhe në pjesë të dytë të…

UDINESE - INTER

Interi me Lukakun vazhdon ndjekjen

2 February, 2020 @22:55

Me dy golat e shënuara nga ylli belg, Romelu Lukaku, Interi e mposhti Unidesen me rezultat 0-2. Golat erdhën në…

Të gjitha lajmet nga Serie A