Të gjitha lajmet

NGA KOMISIONI

Vushtrria në disiplinore pas incidentit ndaj 89’shit

Foto: FCVushtrria/fb

Vushtrria në disiplinore pas incidentit ndaj 89’shit

30 August, 2019 @15:53

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka parë inçizimet televizive dhe ka lexuar raportet e zyrtarëve të ndeshjes Vushtrria - Trepça’89 dhe ka futur në procedurë disiplinore ekipin e Vushtrrisë.

“Për FC Vushtrria hapet procedurë disiplinore nga KG për lëshime në organizimin e ndeshjes së javës së tretë të Superligës, zhvilluar në Ferki Aliu, ku ka pasur ofendime ndaj ekipit mysafir në kor nga ana e tifozërisë nikoqire, hedhje të 5 shisheve pvc në fushë dhe kanaçe në drejtim të referit anësor, si dhe hyrja e një grupi të spektatorëve në fushë për të festuar golin,” ka shkruar në Vendim.

KD ka kërkuar raport plotësues nga FC Vushtrria para se të shqiptojë dënimin, pas procedurës së ngritur. Ndeshja përfundoi baraz 1-1.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drita

30 August, 2019 @15:34

Janë publikuar formacionet startuese të Dukagjinit dhe të Dritës. DUKAGJINI: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Musa, Haliti, Mustafa, Gava, Merlaku, Demiri, Milicaj,…

FERIZAJ w BUS

KF Ferizaji bëhet me autobus të ekipit

30 August, 2019 @15:34

Skuadra e Ferizajit ka bërë të ditur se tash e tutje do të ketë autobus të dedikuar për futbollistët e…

DUELET DHE ORARI I NDESHJEVE

Nesër nis xhiroja e tretë e stinorit

29 August, 2019 @13:55

Me duelin që do të zhvillohet në Klinë në stadiumin “18 qershori” do të hapet xhiroja e tretë e stinorit…

VUSHTRRIA 1-1 TREPÇA'89

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

25 August, 2019 @19:07

Ardian Muja i Trepçës’89 është në formë të mirë në këtë fillim-stinor të Superligës dhe vetëm fati e ka shpëtuar…

DRITA - FLAMURTARI

Bindshëm për fitoren e parë sezonale

25 August, 2019 @18:48

Pas humbjes ndaj Ferizajit në xhiron hapëse, Drita ka reaguar mirë në ndeshjen e dytë sezonale. Gjilanasit ndeshjen e parë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga