Të gjitha lajmet

NGA KOMISIONI

Vushtrria në disiplinore pas incidentit ndaj 89’shit

Foto: FCVushtrria/fb

Vushtrria në disiplinore pas incidentit ndaj 89’shit

30 August, 2019 @15:53

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka parë inçizimet televizive dhe ka lexuar raportet e zyrtarëve të ndeshjes Vushtrria - Trepça’89 dhe ka futur në procedurë disiplinore ekipin e Vushtrrisë.

“Për FC Vushtrria hapet procedurë disiplinore nga KG për lëshime në organizimin e ndeshjes së javës së tretë të Superligës, zhvilluar në Ferki Aliu, ku ka pasur ofendime ndaj ekipit mysafir në kor nga ana e tifozërisë nikoqire, hedhje të 5 shisheve pvc në fushë dhe kanaçe në drejtim të referit anësor, si dhe hyrja e një grupi të spektatorëve në fushë për të festuar golin,” ka shkruar në Vendim.

KD ka kërkuar raport plotësues nga FC Vushtrria para se të shqiptojë dënimin, pas procedurës së ngritur. Ndeshja përfundoi baraz 1-1.

FITIM LLAPASHTICA

Nuk do të dorëzohemi

21 February, 2020 @15:46

Vushtrria befasoi Dritën me paraqitje të tejet të mirë sot, por në fund u mposht. Ndërsa trajneri i ekipit Fitim…

ARDIAN NUHIU

Nuk i nënvlerësuam, terreni na vështirësoi lojën

21 February, 2020 @15:36

Drita u bë lidere e re e Superligës pas fitores së vështirë ndaj Vushtrrisë sot, 2-3, ndërsa trajneri i ekipit…

VUSHTRRIA 2-3 DRITA

Përvoja e Rexhës, bën Dritën lidere

21 February, 2020 @15:12

Drita është liderja e re e Superligës së Kosovës në futboll, së paku derisa Ballkani të zhvillojë ndeshjen e radhës…

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga