Të gjitha lajmet

SHORTI I GRUPEVE

United lehtë, Roma e Arsenali do të kenë punë

United lehtë, Roma e Arsenali do të kenë punë

30 August, 2019 @14:18

UEFA ka tërhequr shortin e fazës grupore të Europa Ligës sot, ndërsa skuadrat kryesore që mëtojnë titullin e kësaj gare, titull ky që ua siguron Ligën e Kampionëve për sezonin tjetër, pritet të kenë punë jo të lehtë deri në finale.

Manchester United që e ka fituar Europa Ligën në 2016/17 ka dalë në një grup që mund të konsiderohet i lehtë. Nxënësit e Ole Gunnar Solskjaerit do të përballen me Astanan, Partizanin dhe Alkmaarin në Grupin L.

Roma që nuk e ka fituar asnjëherë këtë garë dhe me trajnerin e ri Paulo Fonseca dëshiron të shkruajë historinë, do të ketë punë ndaj Monchengladbachut, Basaksehirit dhe Wolfsbergut.

Lazioja ku luajnë Valon Berisha e Thomas Strakosha do të ketë punë me Celticun, Rennesin dhe Clujin, ndërsa Arsenali i Granit Xhakës do të ndeshet me Eintrachtin, Standardin e Mërgim Vojvodës dhe Victorian portugeze.

Baseli i Tauluant Xhakës, Edon Zhegrovës e Kemal Ademit është në Grupin C me kundërshtarë si Kuban, Getafe dhe Trabzon, derisa Portoja që ka fituar garën në 2010/11 do të ketë përballë në Grupin G Young Boysin, Feyenoordin dhe Rangersin skocez.

SUPER CUP 2019

Stambolli përsëri i buzëqesh Liverpoolit

14 August, 2019 @23:49

Pas ekzekutimit të penalltive, fituesi i Superkupës së Evropës u shpall Liverpooli, i cili e mposhti Chelsean.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liverpool - Chelsea

14 August, 2019 @20:40

Janë caktuar formacionet zyrtare të Liverpoolit dhe të Chelseat, në kuadër të Superkupës. LIVERPOOL: Adrian, Fabinho, van Dijk, Milner, Mane,…

CHAMPIONS LEAGUE

Goli më i bukur, nominimet

8 August, 2019 @15:44

Në videon e mëposhtme mund t’i shihni golat që janë të nominuara për golin më të bukur të sezonit 2018/2019…

EUROPA LEAGUE

Më të mirët e sezonit, nominimet

8 August, 2019 @14:59

Sipas një njoftimi zyrtar të UEFA-së, janë bërë të ditur emrat e lojtarëve të nominuar për çmimin e më të…

DUDELANGE - SHKËNDIJA

Shkëndija barazon dhe eliminohet

30 July, 2019 @20:00

Pas humbjes 1-2 në Maqedoni javën e kaluar, Shkëndija u tregua e pafuqishme për të shkaktuar ndonjë përmbysje të befasishme…

Të gjitha lajmet nga Europa League