Të gjitha lajmet

DUELET DHE ORARI I NDESHJEVE

Nesër nis xhiroja e tretë e stinorit

Nesër nis xhiroja e tretë e stinorit

29 August, 2019 @13:55

Me duelin që do të zhvillohet në Klinë në stadiumin “18 qershori” do të hapet xhiroja e tretë e stinorit 2019/20 të Superligës së Kosovës.

Dukagjini i rikthyer në elitë, që është në kërkim të fitores së parë të stinorit, e pret Dritën, që ka marr hov për të mirë me fitoren në xhiron e kaluar ndaj Flamurtarit.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Ndeshja do të luhet më 30 gusht me fillim prej orës 16:00, që bën të dihet se tashmë është tërhequr për një orë mbrapa në krahasim me fillimin e stinorit orari i ndeshjeve të Superligës.

Në të njëjtën orë, në ditët e radhës zhvillohen:

31 gusht, e shtunë:

Feronikeli - Prishtina,
Llapi - Ballkani,
Flamurtari - Ferizaji.

1 shtator, e diel:

Trepça’89 - Drenica
Gjilani - Vushtrria.

VUSHTRRIA 1-1 TREPÇA'89

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

25 August, 2019 @19:07

Ardian Muja i Trepçës’89 është në formë të mirë në këtë fillim-stinor të Superligës dhe vetëm fati e ka shpëtuar…

DRITA - FLAMURTARI

Bindshëm për fitoren e parë sezonale

25 August, 2019 @18:48

Pas humbjes ndaj Ferizajit në xhiron hapëse, Drita ka reaguar mirë në ndeshjen e dytë sezonale. Gjilanasit ndeshjen e parë…

11-SHET

Formacionet zyrtare:  Vushtrria vs. Trepça ‘89

25 August, 2019 @16:57

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Trepçës ‘89. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushaku, Izmaku, Halimi, Dragusha, Muçaj, Dervishaj, Maxhuni, Zabërgja,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita vs. Flamurtari

25 August, 2019 @16:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Flamurtarit. DRITA:  Tofiloski, Limani, Gërbeshi, Berisha, Blakçori, Bujar Shabani, Hamani, Bunjamin Shabani,…

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani kthehet me 3 pikë në shtëpi

24 August, 2019 @19:13

Dy nga gjuajtja e lirë, dhe një gol të shënuar në minutat e fundit të ndeshjes, bënë që Gjilani të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga