Të gjitha lajmet

PARA FUNDIT TË AFATIT KALIMTAR

Sevilla kërkon sulmuesin e Real Madridit

Sevilla kërkon sulmuesin e Real Madridit

28 August, 2019 @15:53

Skuadra andaluziane, Sevilla, sipas raporteve të disa mediave spanjolle, është duke kërkuar të transferojë para fundit të afatit kalimtar veror, sulmuesin e Real Madridit, Mariano Diaz.

Marianoja 25 vjeç ka shënuar dy gola në fitoren e Realit ndaj Villarrealit stinorin e kaluar dhe ajo ka qenë paraqitja e tretë për futbollistin në atë stinor, gjatë majit.

mariano diaz

Sulmuesi dominikan thuhet të jetë largim i mundshëm nga madrilenët pasi që me Karim Benzemanë startues dhe transferin e kësaj vere, Luka Jovic, ai pritet të jetë vetëm opcioni i tretë i Zinedine Zidaneit.

REAL MADRID

“E pamundur që Hazard të arrijë nivelin e Ronaldos në Madrid.”

27 August, 2019 @13:00

Ish sulmuesi i Realit Madridit, Predrag Mijatovic, mendon se belgut Eden Hazard do t’i marrë kohë për t’u përshtatur me…

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16 August, 2019 @22:50

Aritz Aduriz 38 vjeç që u fut 4 minuta para fundit të ndeshjes në lojë, në prekjen e parë të…

Analizë: 2019/2020

La Liga 2019/2020 - Parashikim

16 August, 2019 @13:28

A ka kush që do të mund të ndalë Barcelonën? Me ardhjen eventuale të Neymar, askush. Lëre në Spanjë, por…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

BRAZILIANI

Coutinho pranë kthimit në Premier Ligë

6 August, 2019 @16:37

Francezja prestigjioze L’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti ofanziv i Barcelonës, Philippe Coutinho është pranë rikthimit…

Të gjitha lajmet nga La Liga