Të gjitha lajmet

MBROJTËSI I KOSOVËS

Si debutoi Amir Rrahmani në Serie A?

Rrahmani në duel me argjentinasin Palacio gjatë ndeshjes

Si debutoi Amir Rrahmani në Serie A?

28 August, 2019 @12:35

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Amir Rrahmani, pas transferimit nga Dinamoja e Zagrebit në Verona, në fundjavë ka debutuar në Serie A.

Arritje e madhe në karrierën e një futbollisti kosovar është kjo, ndërsa Rrahmani me ekipi e tij barazuan ndaj Bolognës 1-1, përkundër se përgjatë ndeshjes luajtën me 10 lojtarë që nga minuta e 13 e takimit.

Për më tepër, shihni punën që kreu Rrahmani (fanella me nr. 13 te Verona) në mbrojtjen e veronezëve dhe debutimin e tij në elitën e futbollit italian. Rrahmani në këtë ndeshje u paraqit për 90min, njëjtë sikurse edhe reprezentuesi shqiptar, Marash Kumbulla (fanella me nr. 24 te Verona).

Në xhiron që vjen, Verona është mysafire e Lecces, para se të pres Milanin në shtëpi.

KILIANI

Alexis Sanchez te Inter

27 August, 2019 @23:45

Sulmuesi kilian i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez, nesër do të arrij në Milano për të nënshkruar kontratën e tij me…

FIORENTINA 3-4 NAPOLI

Ribery debuton, Hysaj 5min, Napoli fiton trillerin 7 golësh

25 August, 2019 @0:07

Me një super duel ka përfunduar nata e parë e stinorit të ri në Serie A, ku Napoli ka shënuar…

PARMA 0-1 JUVENTUS

Dermaku rezervë, për Juven vendos kapiteni

Foto: Juventus/fb

24 August, 2019 @23:54

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, me një prekje të topit në zonë i ka sjellë fitoren e parë të stinorit…

ANALIZË: 2019/2020

Serie A 2019/2020 - Parashikim

24 August, 2019 @16:16

Me ardhjen e De Ligt dhe Demiral, Juventus, nis të mendojë për një periudhë pas Barzagli-Chiellini-Bonucci, ndonëse ky i fundit…

SERIE A

Biletat vjetore - Inter mbi Milanin e Juventusin

23 August, 2019 @14:01

Pak para sezonit të ri në Itali, janë publikuar shifrat e biletave sezonale të shitura te secila skuadër. Listës i…

Të gjitha lajmet nga Serie A