Të gjitha lajmet

NGA INTERI DREJT MOSKËS

Huazim me të drejtë blerjeje, ikën Joao Mario

Huazim me të drejtë blerjeje, ikën Joao Mario

28 August, 2019 @16:01

Pas rekonstruktimit të skuadrës nën drejtimin e Antonio Contes, Inter ka larguar edhe një lojtar, që ka qenë standard në stinorët e kaluar.

Portugezi Joao Mario është huazuar për një stinor në drejtim të Lokomotivës së Moskës, që ka edhe mundësinë e blerjes së lojtarit në fund verën e ardhshme me çmim prej 18 milionë eurosh.

Mario 26 vjeç kishte ardhur te Inter nga Sportingu i Lisbonës për 45 milionë euro.

MBROJTËSI I KOSOVËS

Si debutoi Amir Rrahmani në Serie A?

Rrahmani në duel me argjentinasin Palacio gjatë ndeshjes

28 August, 2019 @12:35

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Amir Rrahmani, pas transferimit nga Dinamoja e Zagrebit në Verona, në fundjavë ka debutuar në…

KILIANI

Alexis Sanchez te Inter

27 August, 2019 @23:45

Sulmuesi kilian i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez, nesër do të arrij në Milano për të nënshkruar kontratën e tij me…

FIORENTINA 3-4 NAPOLI

Ribery debuton, Hysaj 5min, Napoli fiton trillerin 7 golësh

25 August, 2019 @0:07

Me një super duel ka përfunduar nata e parë e stinorit të ri në Serie A, ku Napoli ka shënuar…

PARMA 0-1 JUVENTUS

Dermaku rezervë, për Juven vendos kapiteni

Foto: Juventus/fb

24 August, 2019 @23:54

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, me një prekje të topit në zonë i ka sjellë fitoren e parë të stinorit…

ANALIZË: 2019/2020

Serie A 2019/2020 - Parashikim

24 August, 2019 @16:16

Me ardhjen e De Ligt dhe Demiral, Juventus, nis të mendojë për një periudhë pas Barzagli-Chiellini-Bonucci, ndonëse ky i fundit…

Të gjitha lajmet nga Serie A