Të gjitha lajmet

KRYHET XHIROJA II

Shkurtaj s’ndalet, Kukësi lider

Shkurtaj s’ndalet, Kukësi lider

28 August, 2019 @21:10

Që në xhiron e dytë të Kategorisë Superiore, Kukësi ka marrë kreun e tabelës, pastër me golaverazh.

Me dy golat e Vasil Shkurtajt dhe një autogol, Kukësi i drejtuar nga Shpëtim Duro ka kaluar lehtë Flamurtarin në Vlorë, për të fituar 0-3 dhe për të marrë kreun e ligës.

gol shkurtaj 0-1 on Vidnews.

Shkurtaj në anën tjetër po tregon se pse vlen 600 mijë euro, që e bën atë lojtarin më të shtrenjtë të Superiores. Ai tashmë ka shënuar tre gola në dy xhirot e para të stinorit.

 

gol shkurtaj 0-2 on Vidnews.

TABELA AKTUALE E SUPERIORES

Fitore të rëndësishme ka shënuar edhe Skënderbeu i Ilir Dajës, që përkundër krizës, po menaxhohet mirë dhe sot ka fituar ndaj Laçit si mysafir 1-2.

 

autogol gocaj on Vidnews.

Pas golit të ish lojtarit të Dritës, Kyrian Nwabueze për Laçin, ka qenë Dejvi Bregu që ka barazuar në pjesë të dytë për korçarët, derisa fitoren e solli ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, John Otto John.

 

Goli i Oto Xhon on Vidnews.

Kampioni aktual, Partizani menzi fitoi në Gjirokasër duke e mposhtur Luftëtarin me golin e vetëm të shënuar nga Bruno Telushi. Ndërsa dy të rikthyerit në Superiore këtë stinor, Bylisi e Vllaznia barazuan pa gola, njëjtë sikurse dje Tirana me Teutën.

 

 

 

 

KRISTAL ABAZAJ

Prej Anderlechtit te Kukësi

FOTO/ fc Kukësi

27 August, 2019 @22:11

Pak para çastesh, skuadra e Kukësit e zyrtarizoi lojtarin Kristal Abazaj. Abazaj do të luajë në formë huazimi për një…

KF TIRANA

Lila dhe Vangjeli, zyrtarisht te Tirana

Foto: KF Tirana

27 August, 2019 @13:34

Kristi Vangjeli dhe Andi Lila janë dy lojtarët më të ri të skuadrës së Tiranës, lojtarë që kryesisht angazhohen në…

DETAJET E BRENDISË

Kapaciteti dhe detajet tjera të “Arenës Kombëtare”

25 August, 2019 @11:35

Në numrin e djeshëm të së përditshmes tiranase Panorama Sport, gazeta ka bërë të ditur disa detaje lidhur me brendinë…

TIRANA LIDERE PAS XHIROS I

Mysafirët as që shënojnë, vendasit perfekt në start

Foto: KFTirana/fb

25 August, 2019 @1:13

Ka përfunduar xhiroja e parë e Kategorisë Superiore të Shqipërisë, ndërsa pas fitores së Kukësit 1-0 ndaj Partizanit në…

KUKËSI - PARTIZANI

Shkurtaj sjell fitoren e madhe në start

23 August, 2019 @21:11

Me golin e Vasil Shkurtaj, Kukësi e mposhti Partizanin me rezultat minimal 1-0, në derbin e xhiros së parë në…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore