Të gjitha lajmet

MESFUSHORI KILIAN

Bologna zyrtarizon ish-interistin

Bologna zyrtarizon ish-interistin

29 August, 2019 @13:19

Skuadra e Bolognës, që në xhiron e parë të stinorit të Serie A-së barazoi ndaj Veronës së Amir Rrahmanit 1-1, ka zyrtarizuar sot futbollistin kilian, Gary Medel.

Mesfushori, që njihet si lojtar agresiv dhe mund të luaj edhe në krahë, ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me ekipin nga bregdeti Adriatik.

Ai njeh mirë Serie A-në, pasi që ka luajtur për Interin gjatë viteve 2014 - 2017, para se të kalonte te Besiktas i Stambollit.

CRISTIANO BIRAGHI

Inter zyrtarizon Biraghin

29 August, 2019 @13:09

Mbrojtësi i majtë i Fiorentinës, Cristiano Biraghi, është anëtar më i ri i Interit. Neroazzurrët kanë zyrtarizuar sot lojtarin,…

CHRIS SMALLING

Smalling në Serie A

29 August, 2019 @12:15

Qendërmbrojtësi anglez i Manchester Unitedit, Chris Smalling, është pranë kalimit te ekipi italian, Roma. Sky Sport Italia ka bërë…

NGA INTERI DREJT MOSKËS

Huazim me të drejtë blerjeje, ikën Joao Mario

28 August, 2019 @16:01

Pas rekonstruktimit të skuadrës nën drejtimin e Antonio Contes, Inter ka larguar edhe një lojtar, që ka qenë standard në…

MBROJTËSI I KOSOVËS

Si debutoi Amir Rrahmani në Serie A?

Rrahmani në duel me argjentinasin Palacio gjatë ndeshjes

28 August, 2019 @12:35

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Amir Rrahmani, pas transferimit nga Dinamoja e Zagrebit në Verona, në fundjavë ka debutuar në…

KILIANI

Alexis Sanchez te Inter

27 August, 2019 @23:45

Sulmuesi kilian i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez, nesër do të arrij në Milano për të nënshkruar kontratën e tij me…

Të gjitha lajmet nga Serie A