Të gjitha lajmet

DUELET E XHIROS II

Një ndeshje shtyhet, të tjerat në fundjavë

Një ndeshje shtyhet, të tjerat në fundjavë

29 August, 2019 @14:03

Xhiroja e dytë e Ligës së Parë të Kosovës do të luhet këtë fundjavë, ndërsa skuarat që mëtojnë rikthimin në Superligë, do të kenë duele interesante.

Liria që mposhti Trepçën si mysafire në xhiron e parë, pret KEK-un në Përparim Thaqi të Prizrenit.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Besa që demoloi Vllazninë e Pozharanit në xhiron e parë, kësaj radhe përsëri do të luajë ndaj një ekipi të asaj ane, pasi që ka punë me Vitinë si mysafire.

Vëllaznimi pret Drenasin, pas barazimit befasues ndaj Onixit në xhiron e parë dhe kërkon fitoren e parë të stinorit në Gjakovë.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Kurse, Trepça ka të shtyer ndeshjen ndaj Ulpianës, për shkak të gjendjes jo të mirë të terrenit të lojës në Adem Jashari dhe Komisari i Garave ka bërë të ditur se ky duel do të luhet më 4 shtator në Riza Lushta.

DUELET E FUNDJAVËS:

31 gusht, e shtunë ora 16:00:

Istogu - Onix
Liria - KEK
Arbëria - Ramiz Sadiku
Vitia - Besa

1 shtator, e diel ora 16:00:

Vllaznia - Malisheva
Vëllaznimi - Drenasi
Dardana - 2 Korriku

4 shtator, e mërkurë, 16:00

Trepça - Ulpiana.

BESA 4-0 VLLAZNIA

Besa me start të furishëm

Foto nga arkivi

25 August, 2019 @19:38

Besa e Pejës ka nisur furishëm stinorin në Ligë të Parë dhe pritet të jetë ndër pretendentët kryesorë në luftë…

TREPÇA 1-2 LIRIA

Nikaj e nis mbarë, Liria fiton jashtë

Foto: FCLiria/fb

25 August, 2019 @19:31

Skuadra e Lirisë ka shënuar fitore në “Adem Jashari” të Mitrovicës sot, duke e mposhtur Trepçën 1-2. Me këtë…

ONIX - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi e nis me barazim

Foto: KF Vëllaznimi

25 August, 2019 @19:09

Me barazim ka filluar sezoni i ri për Vëllaznimin. Gjakovarët, që sezonin e ri e nisin me lojtarët kryesorë të…

NË MITROVICË

Onbashi merr drejtimin e të rinjve të ‘89shit

25 August, 2019 @0:03

Ish futbollisti i dalluar i Trepçës, Seidi Onbashi, pas sukseseve të jashtëzakonshme të arritura me vashat e KFF Mitrovica, përmes…

RAMIZ SADIKU - DARDANA

Dardana fiton si mysafire

24 August, 2019 @19:37

Skuadra e Dardanës, si mysafire arriti ta mposhtë Ramiz Sadikun me rezultat 1-2. Golat për Dardanën erdhën nga Egzon Huruglica…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë