Të gjitha lajmet

ELSEID HYSAJ

Nga LaLiga trokasin për Hysajn

Nga LaLiga trokasin për Hysajn

29 August, 2019 @22:28

E përditshmja madrilene Marca ka bërë të ditur sot se skuadra e Valencias është e interesuar që të blejë nga Napoli mbrojtësin e djathtë shqiptar, Elseid Hysaj.

Shkodrani 25 vjeç ka regjistruar 135 paraqitje me napolitanët prej se kaloi aty nga Empoli në vitin 2015.

“Kemi qenë në kontakt me Valencian prej mëngjesi. Kemi shumë pak kohë, që po shkakton telashe, por tash duhet të marrim masa për të përfunduar punë shpejt,” ka thënë agjenti i kapitenit të kombëtares shqiptare për Sky Sportsin.

Klauzola e lirimit të Hysajt nga Napoli është 45 milionë euro, mirëpo drejtuesit e ekipit spanjoll besojnë se mund ta marrim për një çmim edhe më të lirë Hysajn, që në xhiron e parë të Serie A-së, nuk startoi për ekipin e drejtuar nga Carlo Ancelotti.

ALEXIS SANCHEZ

Kryen testet dhe zyrtarizohet

29 August, 2019 @22:20

Kiliani Alexis Sanchez tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Interit. Sanchez që dështoi në Manchester United pas…

MESFUSHORI KILIAN

Bologna zyrtarizon ish-interistin

29 August, 2019 @13:19

Skuadra e Bolognës, që në xhiron e parë të stinorit të Serie A-së barazoi ndaj Veronës së Amir Rrahmanit 1-1,…

CRISTIANO BIRAGHI

Inter zyrtarizon Biraghin

29 August, 2019 @13:09

Mbrojtësi i majtë i Fiorentinës, Cristiano Biraghi, është anëtar më i ri i Interit. Neroazzurrët kanë zyrtarizuar sot lojtarin,…

CHRIS SMALLING

Smalling në Serie A

29 August, 2019 @12:15

Qendërmbrojtësi anglez i Manchester Unitedit, Chris Smalling, është pranë kalimit te ekipi italian, Roma. Sky Sport Italia ka bërë…

NGA INTERI DREJT MOSKËS

Huazim me të drejtë blerjeje, ikën Joao Mario

28 August, 2019 @16:01

Pas rekonstruktimit të skuadrës nën drejtimin e Antonio Contes, Inter ka larguar edhe një lojtar, që ka qenë standard në…

Të gjitha lajmet nga Serie A