Të gjitha lajmet

WOMAN UCL

Wolfsburg superior ndaj Mitrovicës historike

Fotot: FFK

Wolfsburg superior ndaj Mitrovicës historike

Teksti: FFK

11 September, 2019 @22:11

Kampionia e Kosovës në futbollin e femrave, Mitrovica, ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve në duel me kampionen e Gjermanisë, Wolfsburgun, me rezultat të thellë 0:10.

Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në praninë e disa qindra tifozëve. Që nga fillimi i ndeshjes u pa qartë se gjermanet nuk do ta kenë fare problem fitoren, duke pasur parasysh se ishin në një nivel dukshëm më të lartë të cilësisë se sa mitrovicaset.

mitrovica

Harder me tre gola, Claudia Neto dhe Maritz me nga dy dhe Rauch, Huth dhe Minde me nga një gol u treguan të pamëshirshme për portën e mitrovicasve, të cilat gjatë 90 minutave nuk arritën të kërcënojnë asnjëherë portën e mysafireve.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 25 shtator dhe ajo do të shërbejë vetëm sa për statistika, ngase tashmë dihet skuadra e cila do të kalojë tutje në 1/8 e finales.

wolfsburg

Sidoqoftë, vetë përfshirja e Mitrovicës në mesin e 32 ekipeve më të mira të Evropës është sukses historik, prandaj një humbje si kjo ndaj një klubi gjigant, i cili ka qenë katër herë në finale të Championsit në 6 vitet e fundit, nuk duhet t’i zhgënjejë kampionet tona, por duhet t’iu shërbejë si motivim për punë edhe më të madhe në të ardhmen.

ORARI / SUPERLIGA

Orari i ndeshjeve në Superligë (IV)

FOTO / arkiv

10 September, 2019 @17:21

Është caktuar orari i ndeshjeve për xhiron 4 në Superligë. NDESHJET E XHIROS IV Xhiroja do të hapet të…

MBROJTËS ME PËRVOJË

Gjilani zyrtarizon edhe Franc Veliun

Foto: SCGjilani/fb

10 September, 2019 @16:33

Skuadra e Gjilanit nuk ka të ndalur në merkaton verore. Para pak çastesh skuadra që drejtohet nga trajneri Gentian Mejzani,…

NJË ITALIAN TJETËR NË SUPERLIGË

Vushtrria zyrtarizon trajnerin e parë të huaj në histori të klubit

8 September, 2019 @13:53

Pas largimit të Bekim Shotanit, pas tre xhirove të para të stinorit në Superligë, skuadra e Vushtrrisë ka zyrtarizuar trajnerin…

PARA NISJES

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @12:39

Futbollistët e Kosovës do të dalin në stërvitje sot, një ditë pas fitores së madhe dhe të lodhshme ndaj Çekisë.…

TRAJNERI I RI

Prishtina zyrtarizon Bylbyl Sokolin

4 September, 2019 @16:59

Pas ndarjes me Mirel Josën, Prishtina ka zyrtarizuar si kryetrajner të skuadrës Bylbyl Sokolin, që ka qenë trajner i lirë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga