Të gjitha lajmet

XHIRO 2

Xhiroja hapet në Skenderaj

Xhiroja hapet në Skenderaj

23 August, 2019 @14:11

Duke filluar nga ora 17:00, sot (23 gusht) hapet xhiroja e dytë e Superligës së Kosovës në futboll.

GJYQTARËT E XHIROS

Ndeshja e parë e xhiros luhet mes Drenicës dhe Llapit në Skenderaj, derisa 5 ndeshjet e tjera të xhiros luhen nesër dhe pasnesër.

Kujtojmë që Drenica në xhiron e parë u mposht 4-1 nga Feronikeli, kurse Llapi sezonin e filloi me fitore 4-1 ndaj Vushtrrisë.

ZYRTARE

Gavazaj përforcon Vushtrrinë

Foto: FC Vushtrria

23 August, 2019 @14:06

Alush Gavazaj është përforcimi më i ri i skuadrës së Vushtrrisë. Prizrenasi Gavazaj, 24 vjeçar, luan si mesfushor dhe ka…

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

REFEREE

Caktohen referët e xhiros II në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 August, 2019 @17:16

FFK-ja ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshje e xhiros II në Superligë. …

PRISHTINA

Prishtina ndahet me Khalidin

21 August, 2019 @18:10

Sulmuesi ganez i deritashëm i Prishtinës, Basit Khalid, nuk do të jetë më te nënkampionia e Kosovës në futboll. Lajmin…

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga