Të gjitha lajmet

SOUTHAMPTON - CHELSEA

Zëvendësuesi Giroud shpëton Chelsean, shton problemet e Southamptonit

Zëvendësuesi Giroud shpëton Chelsean, shton problemet e Southamptonit

14 April, 2018 @15:25

Southampton
Chelsea
Southampton 2 : 3 Chelsea
D.Tadic 21', J.Bednarek 60' O.Giroud 70' 78', E.Hazard 75'

St. Mary's Stadium
Pas mesjavës me përmbysje në garat evropiane, me përmbysje ka kaluar dhe takimi hapës i xhiros në Premier League. Chelsea i Antonio Contes arriti ta fitojë me përmbysje takimin ndaj Southamptonit, për t'i mbajtur kështu gjallë shpresat për një vend që dërgon në Champions League. TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE Në fakt vendasit zhvilluan një ndeshje shumë të mirë për 60 minuta, mirëpo gjithçka ndryshoi pas inkuadrimit të francezit Olivier Giroud në radhët e mysafirëve. Sulmuesi shtatlartë u inkuadrua në lojë në minutën e 61' dhe tregoi ndikim të menjëhershëm në lojë, duke shënuar 2 herë, ndërsa goli tjetër u shënua nga Hazard, për t'ia mundësuar kështu mysafirëve arkëtimin e 3 pikëve të reja. Sa i përket vendasve, kjo humbje iu shton atyre problemet në luftën për mbijetesë.

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 April, 2018 @7:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat kryesore europiane, duele që mund të vendosin, ose pritet…

GJILANI-FERONIKELI

Starova vazhdon me barazime

13 April, 2018 @17:08

Barazimi i tretë me radhë i Sulejman Starovës prej se u emërua trajner i Feronikelit dhe i katërti me radhë…

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 April, 2018 @13:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, Niko Kovac, që do t'ia nis detyrës së tij…

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 April, 2018 @12:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm të Ligës së Kampionëve. SI ARRITËN NË GJYSMËFINALE? Shorti ka…

SHORTI I GJYSMËFINALES

Valon Berisha me ekip, mëson rivalin e gj’finales

Foto: uel/fb

13 April, 2018 @12:13

U tërhoq shorti para pak çastesh dhe u kuptuan çiftet gjysmëfinale të Europa Ligës për këtë stinor. Arsenal do të…

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria ndaj Uellsit

13 April, 2018 @12:09

Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në datë 20 nëntor në “Elbasan Arena”. Të dy federatat…

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 April, 2018 @11:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të Bayern Munchenit. Ekipi bavarez që ka sjellë në mes…

VAR

Më në fund edhe në Premier League!

15 November, 2018 @17:04

Pasi është bërë zyrtarisht pjesë e shumicës së top ligave evropiane, VAR-i që nga sezoni i ardhshëm do të jetë…

BENJAMIN MENDY

7 muaj jashtë fushe!

15 November, 2018 @11:15

Mbrojtësi francez i kampionit aktual të Premier Leagues, Manchester Cityt, Benjamin Mendy, është operuar nga gjuri i tij i majtë. …

ITALIAN JOB

Ranieri kthehet në Premier Ligë

14 November, 2018 @11:18

Trajneri që bëri historinë me Leicester Cityn në vitin 2016, Claudio Ranieri, është kthyer në Premier Ligë. Fulham ka shkarkuar…

MANCHESTER CITY

44 pasime për golin e Cityt

12 November, 2018 @15:03

Goli i Ilkay Gundoganit dje në derbin ndërmjet Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit sa gëzoi futbollistët vendas për ngritje…

MANCHESTER CITY - MANCHESTER UNITED

City zbret në tokë Unitedin

Foto: premierelague/fb

11 November, 2018 @19:24

Pas tre fitoreve radhazi, Manchester United, është mposhtur në derbin lokal sot ndaj Manchester Cityt, 3-1. City kampion është…

Të gjitha lajmet nga Premier League