Të gjitha lajmet

NË ZVICËR

Zhegrova debuton, Basel fiton

Foto: FCBasel/fb

Zhegrova debuton, Basel fiton

23 February, 2019 @22:46

Reprezentuesi i talentuar i Kosovës, Edon Zhegrova, ka debutuar sot për ekipin e tij të ri, Basel.

Basel ka mposhtur Xamaxin si mysafir 0-2 sot, ndërsa Zhegrova u fut në ndeshje në 7 minutat e fundit të saja.

Për Baselin, startues kanë qenë Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti, ndërsa janë notuar me “shumë mirë” nga mediat zvicerane për paraqitjen e tyre në fitore.

Basel është i dyti në elitën zvicerane me 40 pikë, 16 më pak sesa lideri Young Boys.

VENDIMI I UEFAs

UEFA-ja ia merr organizimin Spanjës, shkak Kosova

23 February, 2019 @19:46

Ndeshjet e rrethit elitë të grupit të pestë për Kampionatin evropian U-17 “Irlanda 2019” në futboll, të parapara të zhvillohen…

SEVILLA - BARCELONA

I 50-ti në përmbysje

Fotot: FCB/tw

23 February, 2019 @18:24

Lionel Messi ka shënuar hat-trickun e 50 në karrierën e tij si futbollist sot, për të inspiruar ekipin në fitoren…

RAMIZ SADIKU - DUKAGJINI

Mark Milicaj për ta nisur me fitore

23 February, 2019 @15:17

Me dy gola të Mark Milicajt, skuadra e Dukagjinit nga Klina ka arritur ta mposhtë me rezultat 0-2 skuadrën e…

GJILANI - FLAMURTARI

Gjilani e Flamurtari ndajnë pikët

23 February, 2019 @15:10

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar mes Gjilanit dhe Flamurtarit në stadiumin e qytetit në Gjilan. Skuadrat në fjalë…

BALLKANI - KEK-u

Fitore për ngjitje dy pozita

23 February, 2019 @15:04

Ashtu siç edhe pritej, skuadra e Ballkanit ka arritur të shënojë fitore ndaj KEK-ut në shtëpi, me mysafirët nga Obiliqi…

DRENICA - FERIZAJ

E para e pranverës për Drenicën

23 February, 2019 @14:59

Në takimin e luajtur sot në Skenderaj, skuadra vendase e Drenicës ka arritur ta mposhtë me rezultat 3-1 skuadrën mysafire…

GJILANI - FLAMURTARI

Gjilani vs. Flamurtari, 11-shet startuese

23 February, 2019 @13:00

Pak para fillimit të ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Gjilanit dhe Flamurtarit. Gjilani: Haxhihamza, Kastrati, Lila, Papuçi, Magani, Lopez,…

BALLKANI - KEK-u

Ballkani vs. KEK-u, 11-shet startuese

23 February, 2019 @12:57

Janë bërë të ditura formacionet startuese të Ballkanit dhe KEK-ut, të cilat sot mes vete përballen në Suharekë. Ballkani: Ruxhi,…

DRENICA - FERIZAJ

Drenica vs. Ferizaj, 11-shet startuese

23 February, 2019 @12:47

Me fillim nga ora 13:00, mes vete në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll takohen Drenica dhe Ferizaj. FORMACIONET…

MILAN - EMPOLI

Prapë Piatek, prapë fitore

Foto: ACMilan/tw

22 February, 2019 @22:27

Fitorja e tretë me radhë e Milanit në Serie A dhe përsëri në listën e golashënuesve përforcimi i janarit, Krzysztof…

RIZESPOR - YENI MALATYASPOR

Vedat Muriqi shënon në fitore

Foto: Rizespor/fb

22 February, 2019 @22:21

Nga vendi i fundit në fund të vitit, pas super formës së Vedat Muriqit, Rizespor i është afruar mesit të…

SUPERLIGA E ZVICRËS

Shtyhet debutimi i Edon Zhegrovës

TOPSPORTI / A.P

17 February, 2019 @17:53

Pas transferimit të tij nga Genku te Baseli, për herë të parë në bankën rezervë për skuadrën zvicrane sot ishte…

MEDIA

Biletat për ndeshjet e Kosovës, do të shtrenjtohen

TOPSPORTI/ A. P.

12 February, 2019 @0:38

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi, ka konfirmuar në një intervistë për KTV-në se biletat për…

GALATASARAY - TRABZONSPOR

Belhanda vulos derbin

10 February, 2019 @19:12

Galatasaray ka shënuar fitore në derbi ndaj Trabzonsporit sot 3-1 dhe i është afruar kreut të tabelës në 6 pikë.…

GOLI I RADHËS

Super goli i Muriqit për epërsi

9 February, 2019 @15:08

Ekipi i Rizespor ka kaluar në epërsi në përballjen që po zhvillohet aktualisht ndaj Antalyasporit, ndërsa sulmuesi i Kosovës, Vedat…

Të gjitha lajmet nga International