Të gjitha lajmet

MILAN - EMPOLI

Prapë Piatek, prapë fitore

Foto: ACMilan/tw

Prapë Piatek, prapë fitore

22 February, 2019 @22:27

Fitorja e tretë me radhë e Milanit në Serie A dhe përsëri në listën e golashënuesve përforcimi i janarit, Krzysztof Piatek.

Piatek

Polaku shënoi golin e parë të ekipit në fillim të pjesës së dytë për t’i dhënë avantazhin rossonerëve, që pas kësaj morrën krahë dhe shkuan lehtë te fitorja 3-0.

TABELA AKTUALE

Te Empoli për 90 minuta në fushë ka qenë mbrojtësi i Shqipërisë Frederic Veseli, që ka qenë i pafuqishëm me ekipin e tij për të ndalë në pjesë të dytë Milanin në formë.

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

JUVENTUS

Allegri largohet nga Juventusi

17 May, 2019 @14:25

Trajneri i deritashëm i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk do të jetë në krye të skuadrës nga Torino nga stinori 2019/20. …

COPPA ITALIA - FINALJA

8 minutat e fundit, vendosin fituesin e Kupës

15 May, 2019 @22:50

Dueli i finales së Kupës së Italisë i zhvilluar sonte mes Atalantës dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren e këtyre…

PRONARI I EKIPIT NGA XHENOVA

E hedh në shitje ekipin

15 May, 2019 @0:45

Enrico Preziosi, pronar i ekipit të Genoas nga Serie A, zyrtarisht ka hedhur klubin në shitje. Njoftimin zyrtar klubi…

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

Të gjitha lajmet nga Serie A